Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintem sokat mér, sőt...

Szerintem sokat mér, sőt biztos, a simson km órája. Javítható?

Figyelt kérdés
Vagy teljes egészében cserélni kell? 80-85 öt mér. Szerintem annyival nem megy egy átlagos de jó állapotban lévő simson s51. Tehát javítás, vagy csere? Köszönöm a válaszokat=)
2014. ápr. 19. 15:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

kata kata! Gondold végig még egyszer! Nincs igazad!

A km órát természetesen az első lánckerék tengelye hajtja, aminek az áttétele állandó, de mivel ezen tengelyen van a lánckerék, így annak mérete befolyásolja a km.óra pontosságát.

Csak egy példa:

15-ös lánckerékkel 4.fokozatban 5000-es ford.nál mondjuk 50 km/h-val haladsz óra szerint is.

Ha a lánckereket lecseréled 16-os-ra, akkor 4.fokozatban 5000-es ford.nál szintén 50 km/h-val haladsz óra szerint mivel a km.meghajtásod ugyan az, viszont a fogaskerék meghajtásnak köszönhetően gyorsabban fog forogni a hátsó kereked, így valójában mondjuk 53-al fogsz menni.

Tetszik érteni?

2014. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!