Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a zuglói...

Mi a véleményetek a zuglói "Jogsiközpont"-ról?

Figyelt kérdés

B-s jogsit szeretnék. Úgy érzem a parkolás nehézkesen menne, tehát mindenképpen segítőkész, türelmes oktatóra lenne szükségem.


Olyan autósiskolát keresek ahol nem a pénzéhesség dominál, azt szeretném, hogy tényleg arra menjenek, hogy megtanuljak vezetni, de arra, hogy minél több pénzt csikarjanak ki belőlem.


Aki a Jogsiközpontnál vizsgázott mennyibe került neki a jogosítvány (elsősegéllyel, pótórákkal együtt) és mikor?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



#autósiskola #Zugló #jogsiközpont
2014. ápr. 13. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Öcsém, öregszem. De valami iszonyúan.... Zsugori jogsiközpontot olvastam. Én nem értem mi van velem, ez mostanság gyakori.


Én náluk tanultam. Munkahelyen keresztül volt mondhatni némi kapcsolat a tulajokhoz, vagyis egy ismerős ismerőse meg még pár dolog, így ajánlották be őket.


A kresszel nem lesz gond, rendesen leadják. Antiék jófejek.

Az elsősegélyt egy fiatal csaj szokta tartani, 1-2 havonta. Rendesen leadja az anyagot, meg megmutat mindent, ő arra játszik, hogy tutira levizsgázz, már ha komoly vizsgabiztoshoz kerülsz. Moszkva térre javaslom a jelentkezést, ott vizsgáztam, a biztos nagyon jófej volt, igaz a vizsga komolytalan volt. (de az esély mindig fennáll, hogy komoly biztos kerül elő és akkor azért tudni kell az anyagot, amit mint mondtam, ennél a csajnál meg fogsz tanulni)


Nah most a gyakorlati órák. Az úgy megy, hogy le vannak szerződve pár oktatóval, és azok közül kapsz meg egyet. Jó eséllyel a Simonyák Zoltánt. A csávó érdekes ember, de érti a dolgát. Magyarázni annyira nem szeret. Inkább a gyakorlatot preferálja, ez abban jó, hogy nem fog elvenni tőled másfél órából 1 órát azzal, hogy csak magyaráz, hanem tényleg gyakorolni fogtok. Ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz tőle. A parkolást speciel le is rajzolja sokszor neked, hogy mi merre.

Ha szót értesz vele, akkor többnyire jók lesztek együtt. Fogadd el amit mond, meg a tanácsait. Pl ne akadj ki, hogy belép neked a fékbe, ha így tesz, akkor azért teszi mert elcsesztél valamit. Volt olyan diákja aki nekiállt emiatt cirkuszolni. Jah és fontos, ne késs. Arra allergiás. Érthetően. Legyél időben ott mindig, 10 perccel korábban minimum. NE aggódj, ő nem fog tőled időt elvenni, volt, hogy elvitt ügyet intézni, de a 2 óra helyett csak 1-et számolt el, hisz egy ideig a kocsiban ültem csak. Tehát korrekt.

Ha neagyjisten ebben a suliban fogsz tanulni és ehhez a csávóhoz kerülsz, akkor mondd meg neki kérlek, hogy "A biztonsági játékos üdvözli!", tudni fogja, hogy én voltam az :) (túlságosan biztonságosan meg precízen akartam mindig vezetni, mindent kétszer megnézni, stb ezért "csúfolt" így)


Az oktatást tanpályán fogod kezdeni, nem éles helyzetben, lesz lehetőséged megtanulni parkolni alapfokon. Aztán majd az utcán is fogtok sokat dolgozni rajta.


A pénz. Nekem kb 150.000 Ft lett VOLNA, ha elsőre nem bukom meg. A bukásom után vettem egy adag plusz pót órát, plusz a vizsgadíj, így lett összesen a jogsi 200.000 Ft, majdnem Ft-ra pontosan, de ebben benne van az összes vizsga, a kresz, az elsősegély a gyakorlat és még az okmányiroda is.


Kalkulálj szerintem 200.000-el. Ha elsőre átmész, akkor spórolsz az tuti.


A suli nem pénzéhes, nagyon korrektek, ez az oktató akit mondok, szintén.


Ha kérdésed van, akkor írd meg nyugodtan, segítek szívesen.

2014. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én naponta félreolvasok valamit...:D

Köszönöm a részletes jellemzést és a segítséget! Ha úgy lesz átadom!:)

Szerinted mennyire lenne elnéző az oktató, hogyha bénáznék a forgalomban? Attól félek, hogy nagyon nem lesz szimpi neki a szerencsétlenkedésem... De jogsira szükségem van és úgy vagyok vele, hogy majd belejövök.

2014. ápr. 13. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden oktató más.

Ez akiről beszéltem, is ki tud akadni, mint bárki más.


Kaptam párszor én is, hogy letértem az útvonalról, vagy elsőbbséget adtam olyannak akinek nem kéne, vagy épp ellenkezőleg, illetve bénáztam parkolásnál.


Ezeket el kell viselned, az emberek/állatok az ingerekre tudnak reagálni, ha valamit elcseszel, akkor kell valami ami nyomot hagy benned, hogy a vizsgán emlékezz. Ott nincs helye annak, hogy elbőgjed magad az oktató mellett.


Ha ez vígasztal, nekem előre megmondta, hogy mi lesz. Megmondta, hogy a tanpályán pár óra után úgy fogom érezni, hogy nem is nehéz. Utána pedig úgy érzem majd, hogy lehetetlen az egész, stb. És tényleg így volt. Elment sokszor a kedvem tőle, de végig kell csinálni.


Nem lesz gond, ha partner leszel és együttműködő, akkor jól fog menni, kudarcok fognak érni, bőven, ezt előre fogadd el, az élet ilyen.

2014. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy megnyugodtam, de teljes mértékben igazad van. Legalább megerősít!:)
2014. ápr. 13. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!