Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan beszéljem le a páromat...

Hogyan beszéljem le a páromat a motorról?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még motorja, nem is vezetett, jogosítványa sincs rá.

Nem szeretném, tudom hogy felkenődne az első fára. :( Nem akarom. Ráadásul más kiadásaink vannak de inkább egy autót venne magának. Azt sem szeretem mert árosban képes 90 nel száguldozni de akkor egy motor ami megy 200al tuti kihúzná addig.


2014. ápr. 11. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kössél rá életbiztosítást. Lebeszélni úgy se tudod.
2014. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aki motorozni szeretne, azt nem lehet lebeszélni.

Engem se lehetett, se az elsőről, se a másodikról, se miután átestem egy autó felett, se azóta.


Amit tehetsz: megpróbálod rávenni, hogy ne csak felüljön a motorra és menjen, hanem szerezzen először jogsit mielőtt motort vesz, nézze végig a motoros felszerelések (bőrruha, sisakok, kesztyűk, lábbelik) árait, olvasson utána a vezetéstechnikának és gondolkodjon eleget a típuson, mert a motorozás elég költséges hobbi - egy pár gumi ára is elég húzós egy modern motorra, hát még úgy mindenestől a fenntartása.

Meg kezdéskor elég komoly beruházás minden szükséges holmit megvenni - ezeket látva azért visszaeshet a kedve egy kicsit.

(Márpedig pl. egy 600 köbcentis motoron, ami röhögve megy 200 felett nem illik vacak sisakban és bőrruha + motoros csizma nélkül útra kelni - csak ezek a személyes védőfelszerelések könnyedén át tudják lépni a 200e forintos összeget. És akkor még egyetlen métert sem gurult.)


Esetleg elterelni autó irányba megpróbálhatod valami régebbi, esetleg különlegesebb típus felé: lehet akár valami régebbi (veterán) vagy egyéb okból "feltűnő" (kabrió, sportkocsi) gép. Viszont elég kevés az esélye hogy sikeres leszel vele, mert motorozni tejesen más élmény, mint autózni.

2014. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek én is ilyen voltam, bár akkor simsonoztam.


Minden pénzemet ráköltöttem, kezdtem hanyagolni a sulit, barátokat is, csak a motor.

Ész nélkül húztam neki, nem érdekelt hogy földút, vagy közút.

Jogsi? Na ne már. Akkor fogalmam sem volt még róla (16 éves lehettem)


Mikor került rá egy 75-ös henger, 5 sebességes váltó és egyéb finomságok, dagadó mellel dicsekedtem hogy már majdnem 100-at megy.

Igenám. Egy délután kimentem egyedül, van itt nemmessze egy jó hosszú út, és megakartam nézni mit tudok kisajtolni belőle.

70 körül járhattam, mikor kiszaladt egy őz, és hátsófékkel nagyot fékeztem, és kicsúsztam.

Azóta is szeretem a motorokat, de már nincs meg bennem az a "húzzad ameddig megy" érzés...

Komolyabban veszem az egészet, sajnos ez kellett, hogy rádöbbenjek.

Csak annyit tudok kívánni nektek, hogy a férjednek ne kelljen borulnia ahhoz hogy rájöjjön hogy is megy ez...

2014. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A motorozás olyan mint a drog. Kíváncsiság vagy vágyakozás visz rá,hogy kipróbáljuk de ha egyszer felültünk rá nem tudunk leszokni róla.Úgysem fogod róla lebeszélni csak késlelteted a dolgot.Az én barátnőm is ugyan így aggódott értem.Én kaptam tőle egy matricát amit ráragasztottunk a tankra,hogy mikor nyeregbe ülök mindig látható legyen.Ez állt rajta: "Kicsim,nagyon szeretlek.Kérlek fékezz és gyere vissza hozzám.<3 :* " Ha hiszed ha nem ennek a 3 sornak köszönhetem az életem.
2014. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és az előbbi hozzászólásomhoz csatolnám ,hogy ha meglesz a motorja akkor SZÉLES UTAT kívánok !
2014. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!