Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal tulajdonképpen személyautón/kishaszonon és mopeden kívül mivel mehetek még? Nem teljesen világos.

Figyelt kérdés

Lassú jármű ok, mezőgazdasági vontató ok.

De pl. traktort ami 3500kg alatt van + egy könnyű pót, esetleg kombájn, vagy lassú járműnek vizsgáztatott teherautó (3500kg felett, mondjuk egy Csepel vagy Ural)? Vagy ott van pl. a Manitou és társai "kisgép" méretre nem nagy de 7 tonnás, arra nehézgépkezelői kell? Ezt szeretném tudni, mert ez is akár egy álláslehetőség a jövőben.


2014. ápr. 7. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
3500kg felett csak lassú járművet ami azt hiszem 40el mehet azt igen....
2014. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

B:

a) A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű

b) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4250 kg

c) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó (nehéz) pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 3500 kg


– mezőgazdasági vontató (mezőgazdasági és erdészeti traktor) és két nehéz pótkocsi

– lassú jármű és pótkocsi

– kerti traktor

– állati erővel vont jármű hajtására


Itt rád a nehéz pótkocsis rész nem vonatkozik.

Azokra a gépekre, amiken emelő/rakodó/bizonyos munkavégző berendezés van, külön gépkezelői vizsga is szükséges.

A kombájnhoz OKJs vizsga kell.

Szerintem Uralt és Csepelt nehéz lesz lassú járműnek vizsgáztatni, illetve ha ezeken nincs valami különleges felépítmény, akkor szerintem nem is lehet. Viszont pl egy padkaseprő és porszívó felépítménnyel már simán elképzelhető. De erre ott vannak az Ifák :D

2014. ápr. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. ápr. 8. 05:35
 4/4 A kérdező kommentje:
De láttam már Uaz-t, Roburt, Zsuk-ot meg már Csepelt is piros rendszámmal, és olvastam hogy piros rendszámos Ural-al is szállítanak fát pl. az erdészetek. Az elvileg lassú járműnek minősül, nem teherautónak.
2014. ápr. 8. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!