Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel lehet tenni 6,5 col...

Fel lehet tenni 6,5 col széles felnire 145/65-ös gumit?

Figyelt kérdés

Suzuki Swiftre szeretnék 15ös felnit keskeny gumival.

A 145/65 r15 a smart első kerék mérete.



2014. ápr. 7. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel, de elég feszített lesz, szerintem ilyen oldalfal magassággal bután fog kinézni.
2014. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még a saját 5,5-es felnimre is 165-ös gumit rakattam, az a legkisebb, ami erre a szélességre nagy biztonsággal feltehető. Felrakható rá a 145-ös is, de egy-egy tempósabb kanyarban meglepetés érhet.


Itt egy táblázat, hogy milyen felnire milyen méretű gumit érdemes tenni. [link]


Emellett figyelj arra is, hogy a gyári méret váltómérete kerüljön rá. Ezt pl itt tudod kiszámolni: [link]


Mondok egy példát: tegyük fel, hogy a Swift-en eredetileg 155/70-es r13-as gumi van (nem tudom milyen van rajuk gyárilag, csak példa). Kb 4,5" széles felnin lehet. Ehelyett fel tudsz tenni a 6,5-es felnidre pl 195/45-ös r15-ös gumit. Így lesz váltóméreten, vagyis így jó értéket mutat a km/h-ád. Ha ettől eltérsz, nagyot fog csalni a mutatód.


Ó, és még valamire ki kell térni: az ET szám se mindegy. Minő meglepő, ezt is át tudod kalkulálni itt: [link]


A végére annyit: semmiképp sem ajánlom ezt a felnit egy Swift-re. Egyszerűen túl széles a kocsi alá. Ráadásul te keskeny gumit akarsz, ami megvalósíthatatlan ilyen szempontból. Arról nem is beszélve, hogy vezetni se lesz kényelmes. Tapasztalatból mondom, amikor én megvettem az én felnijeimet használtan egy Polo alá, 185-ös gumik voltak rajta. Rémálom volt vele közlekedni. Váltottam 165-ösre, és sokkal jobb lett a helyzet.

Inkább keress egy max 14-es felnit, ami 5 coll szélesség körül van, és azzal nem lesz gondod.

2014. ápr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Madartejlight ***** válasza:

Tyrestrech.com

De ismerősnek most 15"×7" on van 165/50 és elég jól néz ki és fogja az utat is.

Bridgestone ban ez a méret elég jó árban is van. Ajánlom figyelmedbe.

2014. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Madartejlight ***** válasza:
Ami még jó hogy ezt a méretet még nem kell robbantani mezei gumis is felteszi
2014. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!