Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan zajlik egy "A" korlátla...

Hogyan zajlik egy "A" korlátlan forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Mire kell odafigyelni, ami sok esetben bukást okoz?


3 nap múlva vizsgázom.



2014. ápr. 6. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy gyakoroltatok, csak figyelj mindenre, semmit se hibázz, ennyi. :)
2014. ápr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

arra figyelj, hogy gyakran visznek arra, amerre nem a megszokott dolgok vannak.

Gondolok itt arra, hogy egy vasúti átjárónál pl nem ég(villog) a lámpa, és mit is csinálsz ebben e helyzetben. Hivatalosan megállsz, körülnézel és mész. Vagy pirosan villog, de fent van a sorompó.


Speciel amikor én vizsgáztam 5-6 vizsgázót direkt "egy vasúti átjárónál pl nem ég(villog) a lámpa" fele vittek, 4 embert meg is húztak, mert megszokásból csak lassított és körülnézett, de nem állt meg. Szerencsére én megálltam, hála a 10 éves vezetési tapasztalatnak :) (másik srác aki még átment, ő is már régóta vezetett, de a "kezdők mind megbuktak ezen a ponton")

2014. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a az segítséged!
2014. ápr. 7. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rutin vagy forgalom?

Egyébként így belegondolva 2. válaszadó írásában van velemi. Én Miskolcon csináltam, az út egyik fele le volt zárva és villamossínekre terelve azokon a beton félgömbökön keresztül. Persze hogy vizsgán arra mentünk :)

Bár aznap úgy tudom nálunk senki nem bukott meg.


Egyébként meg figyeli főleg arra hogy ne a társad kövesd!

Oktató sok esetet mondott nekünk amikor az elől menő hibázott, a második meg követte.

2014. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kocsiból én is Miskolcon vizsgáztam. Most motorból Sátoraljaújhelyen vizsgázok. Nekünk is mesélt az oktató, hogy sokszor van úgy, hogy az elsőt követi a második és úgy buknak meg mind a ketten. Ma pl. volt egy olyan eset amikor elöl ment az első motoros, kereszteződéshez értünk ahol elsőbbségadás tábla volt nekünk, az első motoros megállt és szétnézett. Az oktató azt mondta, hogy ez bukta mert ilyenkor csak lassan be kell gurulni, és szétnézni amíg be nem látjuk a kereszteződést. Utólag mondta az első motoros, hogy azért állt meg mert nem látta be a kereszteződést. Ez vajon tényleg így van?

Én úgy tudom, hogy meg lehet állni az elsőbbségadás táblánál. Igaz, hogy nem volt forgalom, csak mi így tényleg felesleges volt a megállás.

2014. ápr. 7. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A motoros csinálta jól. Ha tábla sincs akkor is óvatosnak lenni olyan helyen ahova nem látsz be(és persze nem egyértelműen neked van elsőbbséged, de ha igen akkor is célszerű óvatosnak lenni. Tudod, elsőbbséged akkor van ha megadják...)
2014. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, faterom is mindig ezt mondja, hogy akkor van elsőbbségem ha megadják és ez nagy igazság! :)
2014. ápr. 8. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!