Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy olyan rádiót amin...

Vettem egy olyan rádiót amin csak 1 pár RCA kimenet van, hogy kössem be a 2 pár RCA-s erősítőmhöz, hogy jó legyen? Többit lent.

Figyelt kérdés
Lecseréltem a régi fejegységem egy pioneerre amin 2 pár rca kimenet volt. azt be tudtam kötni, de az új fejegységem amin csak 1 pár rca van nem tudom bekötni, hogy szóljon, csak a mélynyomóm működik és ami a rádióra van kötve hangszórók.. Hogy csináljam meg hogy az első komponens szettem működjön az erősítőröl a hátsók a fejegységről és persze a mélynyomóm is az erősítőröl. van rca elosztóm is. Mac audio mpx 4000 4 csatis erősítőm van, és egy Pioneer DEH-140UB fejegységem.

2014. márc. 25. 19:49
 1/7 dirtboy ***** válasza:

a helyzet nem túl bonyolult,kicsit letértél a jó útról de orvosolható azzal ha nem kötöd be.

rca a fejről az erőbe elosztóval,utána erőre rá kötöd az első szettet.

1. csati egyik oldal,2.csati másik oldal

3-4-es csati hidalva nyomó /gondolom most is hidalva van/


a hátsó hangszókat pedig nem kéne bekötni,nem hogy felesleges de még ront is a hangzáson.

2014. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam amit mondtál, de meg bolondulok már.. Bekötöttem elosztóval, úgy kötöttem ahogy írtad de nem szól egyik sem csak a mélynyomóm. Próbára rá kötöttem a mély csatijaira, de akkor is a hangszórók mély része szolt. (2 utas)
2014. márc. 26. 11:31
 3/7 REMUS 87 válasza:

milyen Pioneer fejegységet vettél? mi a tipusa? mert nekem is Pioneer-em van, és lehet tudok segíteni. :D

valószínű hogy be kell állítani a fejegységen az RCA kimenetet. az enyémnél is van több beállítási lehetőség. az egyik pont az hogy csak mélyfrekit enged az RCA kábelen. de sokat segít a használati útmutató is. ott le van írva minden, és hogy hogyan lehet beállítani.

2014. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pioneer deh-2400ub
2014. márc. 26. 12:14
 5/7 A kérdező kommentje:
nincs meg sajnos a használatija, tudnál segíteni?
2014. márc. 26. 12:16
 6/7 dirtboy ***** válasza:
Jaja snasszos hogy valahogy el vannak állítva a dolgok az a baj.
2014. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 REMUS 87 válasza:
így hogy nincs meg a használati utasítás, így nem biztos hogy olyan egyszerűen tudok segíteni. próbálj meg rákeresni a google segítségével a fejegység használati utasítására és hátha kidob valami értelmeset. ha nem sikerül akkor késöbb megpróbálom fülberágósan elmagyarázni(nem 100% hogy sikerül), mert nekem megvan az enyémhez a használati utasítás csak az enyém picivel komolyabb verzió mint a tied. az erősítődre rákerestem és ha jól látom akkor lehet rajt állítani hogy 2,3,4 csatornásként működjön. azt állítsd 2 csatornásra és az RCA kábelt dugd a CH1/CH2 bemenetre. így az erősítő 2csatornásként fog működni és nem kell elosztó sem. nekem is így van bekötve a szett és egy mélynyomó egy 4 csatornás erősítőre, az én fejegységemen is csak 2 RCA kimenet van. ja és nekem is Mac Audió erősítőm van, és az is állítható hogy hány csatornásként működjön. van még másik két kapcsoló az erősítőn. a másik két kapcsolót ahol a levágási frekit tudod kapcsolni , ott az egyiket kapcsold LPF állásba a másikat HPF állásba. egy kis bekötési segítség: a kép alapján amit találtam az erősítődről elvileg azt úgy kötöd be hogy a felső sor ahova a hangszórókat kell csatlakoztatni, oda kell bekötni a szettet értelem szerűen + a + ra és - a - ra. ezzel akkor most a felső sorban mind a négy helyre kötöttél egy-egy vezetéket. az alsó sor a mélynyomóé. a mélynyomót azt hídba kell bekötni. úgy kell hídba kötni a mélynyomót hogy a + az a bal szélső(CH3) + csatlakozóra kötöd a - azt a jobb szélső (CH4) - csatlakozóra kötöd. most akkor az előbb említett két kis kapcsolót mint már mondtam állítsd be úgy hogy LPF állásban legyen az a csatorna amin a mélynyomó van és HPF állásban legyen az amin a szetted van. ez megvan akkor már csak a vágási frekvenciákat kell beállítani a potméterek segítségével.
2014. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!