Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 vagy s50?

Simson s51 vagy s50?

Figyelt kérdés
Szóval pár éve volt egy simsonom de eladtam..Most szeretnék egy újat és ha lehet egy kicsit tuningolni szeretném de persze behatárol a pénztárcám.A kérdés az hogy van egy s50 amihez lenne pénzem még a 60as henger(dugó stb..) csapágy,szimering,sport kipu,karbira..de ha s51.et veszek akkor ezekre nem marad pénzem mivel elég drágán találtam használhatót..érdemes megcsinálni az s50et vagy várjak az 51-re?
2014. márc. 23. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron tuningolni akarsz, akkor S51-et vegyél. Ahhoz jóval több tuningalkatrészt találsz, mert az S50 blokkja a régebbi, turbóhűtéses Simsonok motorjával rokon, az S51 alkatrészek nagy része nem jó bele. Például nem tudsz bele négysebességes váltót építeni, ami igencsak jól jön a tuningolt motorhoz.
2014. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az s51 jobb tuning alap, árban pedig az sem drágább, mint az s50-es. Várd ki, míg találsz megfelelőt.
2014. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a váltót azt nem igazán akarom cserélni..Amit írtam csak azokat a többi tuning meg inkább esztétikailag lesz..Szóval én itt a motor tuningolását abba is hagynám.
2014. márc. 23. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a váltót nem akarod cserélni, de ha a gyárinál pörgősebbre építed a motort, szűkebb nyomatékgörbével (a tuningolt Simsonok általában ilyenek), nagyon nem fogsz örülni a háromfokozatú váltónak.
2014. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Találtam magamnak egy kicsit bobber szerű simson s50-et..Na most eldöntöttem hogy mindenképp megveszem.Ha minden igaz akkor az s50 az nyomatékosabb mint az s51 vagy nem? nekem ezt mondták...csak a végsebesség kevés és harmadikban elfogynak a lovak...

Ezt hogy lehetne orvosolni?

2014. márc. 23. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Az S50 forgósabb, mint az S51.


Széria kivitelben mindkettő azonos menetteljesítményekkel bír, ha faragni akarod, az S50-est is lehet, csak sokkal költségesebb.


Ha harmadikban elfogynak a lovak, akkor ott valami gubanc van, jobb esetben beállítási, rosszabb esetben elhasználódás, kopás...

2014. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!