Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autóban kicserélik a...

Ha egy autóban kicserélik a motort, az kihat a fogyasztására?

Figyelt kérdés
Nem értek az ilyenekhez, de érdekelne, hogy mitől függ, hogy mekkora egy autó fogyasztása? Pl. itt van a chevrolet camaro. Állítólag 11 - 15L közötti a fogyasztása, ami nagyon sok. És ha pl kicserélnék a motorját, akkor változna ez az érték? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de tényleg nem értek ezekhez.
2014. márc. 23. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen motort tesznek be. Egyrészt függ attól hogy hány köbcentis, karburátoros, vagy injektoros, benzines, dízel, gázos vagy elektromos.

Ha betesznek ebbe az autóba egy pl 2000 köbcentis BMW 150 lovas turbo dizel motort akkor 5 litert fog enni gázolajból.

Ha beletesznek egy 12 hengeres Lamborghini Diaablo motort akkor meg 30 litert benzinből, ha meghajtják. Ha beteszik a Tesla elektromos motorját akkor meg semmi üzemanyagot nem fog enni. röviden ennyi :)

2014. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem egy 3.5-4-5 literes motornak miért sok a 15 literes átlag. Szerintem az inkább kevés.

Kisebb motorral lehet csökkenteni a fogyasztását- ahogy előttem is írták- de ennek mi értelme egy amcsi " muscle car"-ban?

És ha belekerül a kisebb motor, akkor lekerülnek a kocsiról a b@xom nagy gumik és dobnál fel 14-es lemezfelni 185/70-es gumival? :D


De a trollkodást félre téve:

az autó fogyasztása függ a motortól ( fajlagos fogyasztás, hatásfok ), függ az autó tömegétől, függ a súrlódástól, függ a légellenállástól és nem utolsó sorban a vezető jobb lábától. Ezek közül bármelyiket megváltoztatva változni fog a fogyasztás is, ha a mérés körülményei nem változnak.

2014. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerinted a benzin hová fogy el? A kereket keni folyamatosan azért fogy? Esetleg elcsöpög útközben?

Jó hogy kihat a csere a fogyasztásra, mivel közvetlenül a motor fogyasztja a benzint.

2014. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy változik a fogyasztás, csak épp a kocsi értelme veszik el vele, el lehetne azt a kasztnit vinni egy sokkal kissebb motorral is, csak akkor nem Camaro lenne.
2014. márc. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jól van na, lány vagyok, nem értek az ilyesmikhez :D de köszi a válaszokat :)
2014. márc. 25. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!