Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 mintha nyél gázt...

Simson s51 mintha nyél gázt húznék neki. mi a baja?

Figyelt kérdés
Ha berúgom úgy felpörög mintha nyél gázt húznék. Karbit 2 próbáltam mindkettővel ezt csinálja. Rendesen mozog a tolattyú gázhúzásra nem akad és vissza is áll. ami mindkét karbin ugyan az volt a szívató rész. Viszont ha a szívatót húzom rendesen reagál tehát az sincs beállva.Cserélve volt a főtengely össze lett rakva ugyan ez volt vele a probléma.. akkor kivettem a tűszelepet visszatettem változtatás nélkül és működött.. most a hengerről le lett szedve a karbi visszaraktam és újra ezt csinálja.. mi lehet a probléma?
2014. márc. 22. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A főtengely szimmering milyen állapotban van? Mert a motor valószínű többlet levegőt szív. A két blokkfél közötti tömítés rendben van? Valószínű a főtengely szimmeringet a régit hagytátok benne.
2014. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Főtengely cserekor cserélve lett ügye a szimering is.. mentem vele 60km-et és szét kellet húzni sajnos újra..

most maradt a szimering de jó állapotban van.. és főtengely csere után volt ugyan ez a baj ami a subertű kivétele és visszatevése után rendbejött.. akkor az miért volt? ezért nem értem sajnos.. remélem tudsz még tippeket.. előre is köszönöm..!

2014. márc. 22. 19:22
 3/9 A kérdező kommentje:
a blokkfél közötti tömítés is okés mert kaucsukkal is van a papír mind2 oldala..
2014. márc. 22. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Bizony, falsot szív valahol.

Ahogy a kolléga írja a lehetőségeket: szimeringek, blokkfelek közötti tömítés, hengertalp alatt.


Jó nehéz beindítani? Mármint sokszor kell rárúgni szivatóval mire elindul?

2014. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elengedett gáznál a gáztolattyú rendesen visszaesik abba a helyzetbe ahol alapjáraton kell lennie? Nem rojtosodott ki a gázbowden egyik vége amitől beakadt?

A motort látni kéne, akkor hamar rá lehetne jönni a hibára.

2014. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A gázbóvden jó állapotú a tollatyú rendesen mozog rendesen reagál a gázhúzásra illetve a gáz visszaengedésére..

A hengertalp alatti tömítést megnézem akkor holnap ha az sem akkor szimeringcsere is, de ha az sem akkor feladom..

Sajnos igen csak 2-3 dik rúgásra indul szívató nélkül!

Viszont ha a szimering lenne hibás a kompresszió nem lenne rossz? mert viszont a kompresszió jó!

Valaki nem tudja, hogy előzőleg mitől javult meg a súber kivevésétől??

2014. márc. 22. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A szimering csak az elősűrítésbe kavar be, a kompresszióhoz nem sok köze van.
2014. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha szivató nélkül indul, akkor sokat kap. Állítsd be a karburátort rendesen.
2014. márc. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a hengertalp tömítés volt elszakadva.. :/
2014. márc. 24. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!