Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rutinvizsgázott már valaki...

Rutinvizsgázott már valaki ilyen hóban, fagyban? Elnézőbbek ilyenkor? Sajnos nem tudom, hogy például a gyorsulást ilyen úton hogyan fogom megcsinálni. :S

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a kuplungot semmi féle képp ne rugdosd :D Amugy eléggé szívás ilyenkor vizsgázni gyorsítást meg minden manővert mérj az útviszonyokhoz ne a betanult sablon szerint csináld hanem alkalmazkodj a forgalmi se egy adott séma alapján megy végig mész egy vizsgaútvonalon 6x akkor 6 féleképp fogsz menni mert mindig van egy forgalmi szitu amit megkell oldani. Nem parázz hanem alkalmazkodj semmi hirtelen mozdulat és nemlesz baj.
2009. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én annál sokkan nagyobbat szívtam! 2003-ban vizsgáztam egy kora reggeli órán Székesfehérváron, nem rutinból, hanem forgalmin! Iszonyat hószakadás volt, a nem látszott ki sehol semmi az aszfaltból, záróvonalakból, mint egy homogén hómező, olyan volt. A közlekedési táblákat isbefújta a hó, meg sűrűn esett hó. El tudjátok képzelni. Elfelejtettem megnézni az előjelző táblán, hogy merre megy a sávom, útburkolati jelből ugye már nem látszott, a lámpán meg nem néztem meg izgalmamban és egyenesen akartam továbbmenni a kanyarodó sávból.


Megbuktam, mint a szél. Aznap reggel még megbuktattak pár embert, aztán az extrém időjárásra való tekintettel felfüggesztették aznapra a vizsgákat. Sajnos én már ebbe nem estem bele.


Szóval az, ami most van, kutyafüle ahhoz, ami akkor volt, amikor én vizsgáztam. Valóban EXTRÉM időjárás kell ahhoz, hogy felfüggesszék a vizsgáztatás. Amúgy teljesen jogos szerintem, hiszen nem csak százaz, napos időre kapjuk a jogsit. És is tanultam a hibámból.

2009. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy elnézőbbek lesznek. Az oktatóm mondta annak idején,hogy forgalmin is elvárják, hogy úgy vezess,mintha már ezer éve vezetnél, hiába vettél csak 30órát.

A rutin pályáról nem takarítják le a havat? Mondjuk ha az egész be lenne fagyva és is félnék attól hogy csúszkálni fog az autó.

2009. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gyorsításnál nem kell annyira felgyorsítani, mint jó időben: 35-40 helyett 25-30 km/h-ra gyorsítás az elvárás.
2009. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a gyorsulással legyen problémád, hanem az emelkedőn való elindulással :D Ja, és nem kerékcsere lesz, hanem hólánc fel/levétel :D
2009. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
14:53 Szerintem nem jogos, hogy felfüggesztették a vizsgázást amikor esett a hó. Lehet azt mondani hogy nem vagyok jó indulatú, de legyen akármilyen extrém a körülmény, ha a valóságban vezetned kell, akkor akkor is vezetned kell, ha esik a hó, ha esik a jég, vagy békák potyognak az égből.
2009. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Amúgy teljesen jogos szerintem, hiszen nem csak százaz, napos időre kapjuk a jogsit." Úgy értettem én is, hogy az a jogos, hogy nem függesztik fel a vizsgát, ha leesik két hópihe. Tehát jogosan buktattak meg engem. :) Bocs, ha félreérthető voltam. :)
2009. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
megszületett az egyetértés :)
2009. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam...szakadt a hó és tiszta jég volt a pálya....de SIKERÜLT!!!! :)
2009. dec. 19. 15:38
 10/11 anonim ***** válasza:
grat, mit húztál? :)
2009. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!