Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Swift MK3 1.3 8V 2001-es...

Swift MK3 1.3 8V 2001-es évjárat, hol kezdjem a motor teljesítményének növelését?

Figyelt kérdés
Lehet leszólni, meg mindek, de következő autó vásárlása esetén is családban marad az autó és bár a funkcióját ellátja, néhány paci még elférne benne. A baj az, hogy intenzívebb gyorsításra képtelen, ha jön egy kis emelkedő, és hátráltatom a többieket. Ott tartok, hogy a légszűrőház nyitva van illetve kapott egy tütét. Mélyebben még nem nyúltam bele. Autószerelő vagyok nem kontár, de "bevált trükköket" szívesen fogadok a tapasztaltabbaktól.
2014. márc. 16. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A Suzuki nem arra tervezte az 1.3-as motort hogy lehessen neki nyomni hanem hogy gond nélkül elmenjen akár félmillió km-et. Ha belenyúlsz akkor az élettartama lecsökken.
2014. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Próbálj a gyujtáson finomítani vagy azzal valamit kezdeni gondolom a fogyasztást nem szeretnéd növelni mivel napi használatban van, a kipufogóhoz nem érdemes nyulni mert akkor a fogyasztás is megnő (én így jártam) de szerintem a motort ne bontsd meg
2014. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Teljesítménynövelés úgy nem megy hogy a fogyasztás ne nőjön.
2014. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem bánom a fogyasztást és az élettartam csökkenését sem mert a 13 éves autóban csak 45000km van, hamarabb lerohad róla a karosszéria, minthogy a motor tönkre menne. Jó a munkám, tudom tankolni. A páromnak szeretném megtartani és ő is vevő lenne az ötletre.
2014. márc. 16. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Cseréld le a váltót az ezres swiftére. A végáttétele rövidebb, ezért jobban fog vele menni.
2014. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá de Németországban használjuk ahol viszonylag sokat megyünk autópályán.
2014. márc. 16. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Lehetne GTI-re átalakítani, de többe kerülne a sz*rakodás vele, mint ami teljesítményt előbírnál még belőle hozni. Inkább add el és vegyél valami nagyobb teljesítményű autót. Az 1.3 16 szelepes (84HP) változat már jobban megy, vagy ott van az 1.6os (92HP) változat is, de szerintem a te igényeidnek ezek sem valószínű, hogy megfelelnek. Inkább néz valami nagyobbat. Pl.: MX-3 Mazda, vagy Opel Tigra, ezek könnyű autók és az 1.6 (100HP) motor nagyon repíti őket.
2014. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akassz bele egy 1.6 16V blokkot, 92LE, viszi a 190-et a Sedan kaszniban. :) Elég lesz? :D
2014. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem cserélem le mint már mondtam, eszmei értéke van. A motorcsere megfontolandó, köszönöm a segítséget!
2014. márc. 18. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!