Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a Simsonomo...

Miért van az, hogy a Simsonomon a megszakító szikrázik, de a gyertya egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Több gyertyával is próbáltam, aminek jónak kell lennie. A gyújtó és a világítótekercs vadi új, a megszakítóba pedig kb 150 km van. Mi lehet a gond ? Kondi ?

2014. márc. 9. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A trafó és a gyertyakábel jó?

A gyertyakábel nincs eloxidálva?

2014. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyertyakábel nincs oxidálódva, a trafót nem tudom, hogy jó-e mert azt nem tudom, hogy hogy kell tesztelni.
2014. márc. 9. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kondenzátor elhalálozása szokott ilyen tüneteket produkálni. Ilyenkor a megszakító gyönyörűen szikrázik (és be is ég), a gyertya pedig egyáltalán nem.
2014. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen kondit érdemes venni, mert hallom, hogy ez, meg az nem jó :D Illetve trafót is érdemes cserélni ?
2014. márc. 9. 19:57
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Trafót csak mérd ki multiméterrel. A kondit ha cseréled érdemes kivezetni valahová, mert a forróság nagyon rövidíti az élettartamát.
2014. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jó nagy zöldségeket mond. Tedd csak be az alaplapba a kondit, nem véletlenül van ott. A meleg nem árt neki, nem egy kondival mentem már 10 ezer km fölött, és tudok motort, amiben 80 ezer km felet van már, gyári eredeti kondijával, és talán a harmadik megszakítóval.


Ha kirakod a dobozba, lesz egy halom szórt kapacitás a vezetéken, meg járulékos induktivitás, ami a primitív, ám ilyen érzékeny megszakítós gyújtásnak nem növeli a stabilitását...


Lehet kondi, trafó baj. Kondiból legjobb a bontott DDR, Trabiból, Wartburgból akár.

2014. márc. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak kondiból, hanem trafóból is inkább bontottat vegyél. Nekem az új trafó kb 2000 km-t bírt. Most egy Barkas trafó van rajta és tökéletes.

A kondi nekem a gyújtáskapcsoló dobozában van és semmi gond nincs vele.

Innenrendeltem: [link]

A többi kondit rakhattam én bárhova mindíg szikrázott a megszakító, pedig nem volt a vége szétverve.

2014. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üdv!Nekem is pont ugyanez a problémám.Kondit cseréltem,azt hittem az ment tönkre azért nincs szikra.Aztán észrevettem,hogy a megszakítónál adja a szikrát.Ha megvan a hiba akkor légy szíves oszd meg velem!:)Köszi
2014. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Robert T válasza:

Nekem is ez a problémám. A kondi a megszakítón keresztül sül ki.

Szénszálas gyujtókábellel aminek 7,6 kohm az ellenállása.

Sima vezetékkel aminek nincs ellenállása határozott kékes lilás szikrát ad.

Ilyenkor normálisan működik.

Mi lehet a gond? Akkumulátorsaruk nicsenek jól meghúzva?

2019. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!