Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázszettről vélemények?

Gázszettről vélemények?

Figyelt kérdés

Még nem gondolkoztam gázszett beépitésén, de ismerőseim körében egyre gyakrabban merül fel a téma, hogy jó lenne egy ilyet beépiteni. (amúgy nekem dizelem van, nem akarok). Tehát mint autószerető ember, szeretnék minél többet megtudni a modern szekvenciális gázszettekről.

Illetve még valami: szerintem ilyen 2.5-3 liter felett van igazi értelme a gázszettnek, 1.6-os autóban nem sok... Megtudja ezt valaki cáfolni?



2014. márc. 3. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Kis motorral is olcsóbban lehet járni más kérdés, hogy pár autónál gázzal érezhetően gyengül a motor, hiába olcsóbb, ha közben a teljesítmény sem ugyanaz teljesen mint benzinnel, mondjuk személy szerint én a dízelre esküszöm.
2014. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Osztás-szorzás megy? Akkor számold ki.
2014. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a motor (illetve a fogyasztása) annál gyorsabb a megtérülés.


Kis fogyasztású autóknál néha már valóban nem vagy csak nagyon hosszú idő alatt térül meg a dolog.

2014. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Kis autóban kicsi a csomagtartó is,

A gázpalack meg minden helyet elfoglalna.

Szóval úgy hülyeség, ahogyan van.


A dízelnek amúgy sincsen párja!!!

2014. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

velemenyem, szerint, ladaba is jo, el kell donteni.

en nagyobb autot szeretnek, 2. nak vszinu nem megyek allandoan azzal, megis nekem jobban esik az, h 1x kifizettem a mondjuk, 1.5-2M kocsira 300K t nem erdekel mkkor hozza be, de ha megyek vele kevesebbe kerul.

bar vszinu ot sosem adom el :$

2014. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, nekem is az a véleményem, hogy nagy benzines autókba éri meg, ha egyszer ráveszem magam egy olyanra, lehet, hogy gázos lesz.


De inkább maga a rendszer működése érdekel. Milyen arányban keveri a benzin-gáz keveréket, és a befecskendezőnél hogy oldják meg a dolgokat? Illetve miben másabb még a gázos autó sima benzines társához viszonyitva?

2014. márc. 4. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen arányban nem keveri...


Azért hívják benzin-gáz üzemnek, mert benzinnel IS és gázzal IS önállóan működik az autó.


Annyi, hogy általában amíg hideg a víz addig csak benzinről megy.

2014. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!