Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » FONTOS, Miert nem mutatja az...

FONTOS, Miert nem mutatja az olajszintet rendesen?

Figyelt kérdés
Alfa Romeo 156 ,1.8 motoros,2004-es autommal mostanáig semmi olajgondom nem volt,erre megnéztem az olajszintet és minimumon volt.Utánatöltöttem,de semmi különbség nem látszott a pálcán.Mentem vele megint pár kilométert,aztán gondoltam töltök megint bele,beleöntöttem megint 2 decit,é csak ugyanott áll a pálca nivója.Most akkor mi van?Nem mutatja rendesen,vagy olyan rengeteg kellene bele?Egy kicsit csak kellene látszodjon a különbség,nem?Szinte fél liter lett beletéve összesen.És nem merem töltögetni,nehogy tul töltsem.De olyan lenne hogy eddig normáisan mutatta,most meg hirtelen nem?Vagy valami gond lenne?Füst normális,fogyasztás normális,huzni huz rendesen,minden ok vele,semmi változásdt nem tapasztaltam...És a bordon illetve a computer menüben sem mutat olajrendellenességet vagy figyelmeztetés sincs hogy alacsony az oljszint.Mit csináljak??

2014. febr. 24. 11:46
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Leállítás után várj pár percet, hogy lecsöpögjön. Emellett fontos, hogy vízszintes talajon álljon az autó. Gondolom az olajat jó helyre töltötted....


Rosszul nem igazán tud mutatni, mivel a nívópálca az olajteknőbe nyúlik be és te csak belemártod az olajat. Tehát annyit mutat amennyi az olajteknőben van.

2014. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Elromlott a nívópálcád.☺

Vannak cégek amik ezeknek a pálcáknak a felújításával foglalkoznak. Kérdés hogy megéri-e. Szerintem titkol el ezt a hibát és próbáld meg így rásózni egy balekra, csak írd rá a papírra hogy semmilyen felelősséget nem vállalsz a továbbiakban. Az is megoldás lehet hogy keresel egy ilyen pálcát a bontóban, bár nem látok sok esélyt ennek a sikerére. Mivel típushibáról beszélünk így ha egy ilyen kocsi a bontóba kerül először a pálcát szokták meghirdetni, persze nem olcsón. De így is megveszik. Sajnos annyiba fog fájni neked az egész hogy egy blokkrepedésnek jobban örült volna a pénztárcád. További szép napot!

ui.: megkérek mindenki hogy a közeljövőben ne vegyen 2004-es alfát mert megszívja vele. Max akkor ha van otthon egy tartalék pálcája (bár nem hiszem hogy valakinek is lenne)

2014. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy miert is nem tud mindenki normális választ adni,...de végülis számitottam erre,mivelhogy Alfárol van szó,...egyesek csak ezt tudják.
2014. febr. 24. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bennem semmi ellenszenv az alfák irányába, csak poénkodtam egy kicsit. Ne vedd támadásnak. Egyébként hogy írjak valami érdemit is nem mindegy hogy mikor nézed az olajszintet. Leállítás után azért kell egy kis idő mire mindenhonnan lecsorog az olaj. Meg az a fél liter amit utánaöntöttél nem is számít jelentős mennyiségnek.
2014. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most nemrég megint megnéztem,már emelkedett kicsit a szint,de nem ott van ahol kéne,feljebb kellene legyen.Évek ota megvan a kocsi,nem volt olajgondom,őssz végén cseréltem olajat,fogalmam nincs hogy tudott ennyi eltünni hirtelen,mikor nemrég ellenöriztem és akkor még jó volt a szint.Lehetséges olyan esetleg hogy a mostani olaj nem volt esetleg minőségi?És attól tünt el?mert olcsóbban hozzájutottam egy másik netes oldalról mint amelyikről előző Alfámhoz vettem olajat.Már nem tudom mire gondoljak,...
2014. febr. 24. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Hogy jóvá tegyem a humorom miatti szálkát elmondom a gondolatom. Téli időben több a nem üzemi hőmérsékleten töltött idő, így több olaj juthat fel az égéstérbe. Plusz kopik a dugattyúgyűrű, kevesebbet soha nem fog enni olajból generál nélkül.
2014. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"beleöntöttem megint 2 decit"


Ez a hiba! Ha már a nívó alján van a szint, akkor legtöbbször bele kell nyomni egy literrel, nem decizgetni!

:)

2014. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Betöltés és/vagy a motor leállítása után várj fél órát hogy le tudjon folyni az összes olaj!

Leállítás után pár perccel nekem is minimumon van, de ha várok még egy kicsit inkább a maxiumumhoz lesz közelebb a szint.

A másik hogy teljesen vízszintes talajon álljál! Ha csak egy nagyon kis, alig észrevehető lejtés van, az nagyon sokat változtat a szinten. Legalábbis így vettem észre.

2014. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!