Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üvegszál idom készítés, de hogy?

Üvegszál idom készítés, de hogy?

Figyelt kérdés

Heló!

Japán veterán speed motoromra nem találok sehol egyetlen egy (és az utolsót ami kéne) idomot még bontóban sem, ezért legyártom én. Még nem csináltam ilyet, erre gondoltam, röviden:

-kifújok egy adag púrhabot

-kifaragom a mintát

-üvegszállal műgyantával bevonom

-száradás után fölös részeket levágom

-esetleges hibák javítása

-csiszolás

-fényezés.

A kérdéseim:

1. Műgyantán és üvegszálon kívül kell-e még valami?

2. Hol kaphatók ezek a dolgok?

Köszi



2014. febr. 20. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom Majosházán tudnak neked idomot is gyártani.


[link]

2014. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Néztem az oldalukat de csak fejidomot tudnak ehhez a motorhoz. Plusz felhívtam az összes bontót amit gugli kihozott, -nincs, -nem is volt, -régen volt de mostmár nem foglalkozok ilyen öreg motorral, -ritka motor nem foglalkozok vele, -ne is folytasd stb válaszokat kaptam.
2014. febr. 20. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat dolgoztam üvegszállal és műgyantával, amit írtál púrhabos megoldás jó lehet alapnak. Bár azt ha elkezded faragni jó nagy lyukak lesznek benne, ami nem túl jó, mivel sima felület kellene. Persze kitöltheted a lyukakat, mondjuk gipsszel, de csinálhatod akár abból is a formát.

Aztán ha ez megvan akkor választanod kell a drága de szakszerű vagy az olcsó megoldás között. A szakszerű hogy veszel formaleválasztót, bevonod vele a sablont és úgy vonod be. Az olcsó hogy bevonod folpackal és arra pakolod a dzsuvát. (én folpackos megoldást használok) Folpackos megoldás hátránya hogy ahogy a műgyanta megmarja összeráncosodik, És ha nem sikerül kisimítani(vagy inkább húzni, mert a széleinél fogva lehet kisimítani) akkor az benne marad. Persze utómunkával eltüntethető.

Ha dupla görbületű a darab akkor érdemes üvegszál paplant használni. Átáztatva azt elég szépen lehet alakítani. A szövetet kevésbé.

Egy réteg üvegszálat ráterítesz, szépen átáztatod, kinyomkodod belőle a levegőt aztán még mielőtt megszárad mehet rá a következő réteg. Ezt addig folytatod ameddig akarod. Végén megint lehet rá tenni egy réteg folpackot, ha ügyes vagy elég szépen és levegőmentesen rá tudod feszíteni, széleit kifeszítve hozzáragasztod a formához aztán kivárod a száradási időt. Ha ez megvolt akkor lenyúzod róla a folpackot és ha már nem tapad a felülete akkor csinálhatod tovább. Körbevágod, aztán csiszolod, gletteled...

gletteléshez is használhatsz műgyantát. Valamilyen szemcsés anyaggal keverve. (pl gipsz jól magába szívja)


Műgyantáról azt tudni kell hogy a latex kesztyűt átmarja ha sokáig szórakozol vele. szóval csak okosan és gyorsan. Ha meg kevés a friss levegő utánpótlás akkor gázmaszk.

Beszerzése festék, háztartási boltokban. Tapasztalatom szerint nem mindenhol van üvegszál paplan és szövet, van ahol csak az egyik van, van ahol csak a másik. De ha nem lesz nagy terhelésnek kitéve akkor elég a paplan is. Az könnyebben is alakítható.

2014. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!