Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házilag lehet nyomtávszélesítő...

Házilag lehet nyomtávszélesítőt készíteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy alufelni garnitúrát, de sajnos felrakásnál derült ki, hogy beleér a féknyeregbe az első kettő és így használhatatlan. Interneten keresgéltem, de 20-25 ezer forint lenne egy pár, tehát a 2 pár 40-50 ezer forint. Szerintem egy esztergályos max 5 ezerből megcsinálná. Lehet csináltatni vagy olyan magas műszaki követelményei vannak egy ilyennek, hogy csak boltban szabad venni ilyet?

2014. febr. 14. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Simán megcsináltadhatod esztergán.Vasból vagy aluból.
2014. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon sokan csinálják esztergályosnál, de végülis egyszerű szerkezet, bárki megtudja csinálni, aki kicsit konyit a fúráshoz, meg ilyesmihez.
2014. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fejlemény: elmentem egy esztergályoshoz és azt mondta, hogy nagyon szívesen megcsinálja, de úgy tudja, hogy a ladákon gyárilag vannak ilyesmi tárcsák és az osztókörük is hasonló ahhoz mint amire nekem szükségem lenne és olcsóbban is kijönnék. Elmentem egy bontóba és tényleg a fékdob és a felni közt van 5mm-es távtartó tárcsa. Vettem is 4 db-ot 800 forintért. Ránézésre tökéletes a méret, bár nekem 4x100 osztókör kell, ezen meg 4x98-as osztókör van, de ha 2 mm-t bővítenék a furatokon, akkor szerintem jó is lenne. Vélemény?
2014. febr. 14. 16:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe, hogy a ladának 58 mm az agymérete, nekem pedig 54,1 mm. Szükséges ezt kihézagolni? Csináltassak bele egy méretpontos központosító gyűrűt? Szerintem nem fontos, mert a felni agymérete pont jó és az agy bőven beér még a felnibe.
2014. febr. 14. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Központosító Feltétlenül kell bele. Arról nem is beszélve hogy az a központosító gyűrű a terhelés megtartásának jelentős részéért is felel.
2014. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Opel,Rönó,Fiat stb 4x100 Lada 4x98 én anno nagy polszkira tettem 3as cápa BMW felnit,ugye az is 4x100 volt,osztókörmódosító kellett hozzá,de tőcsavarral is meg lehet oldani,de nekem az nem tetszett,tehermentesítős központosítót vegyél,műanyag vagy alu,komolyabb autósboltokban vannak,én "pogácsát" vagyis nyomtávszélesítőt használt féktárcsából esztergáltattam anno előre-hátra,ugye a polszki elől-hátul tárcsafékes gyárilag,még mindig megvan a gép dísznek :)
2014. febr. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagy polszki vs cápa felni :D Jó lehetett. :D

Én sose csicsáztam az autóimat, most is pusztán a praktikusság volt a fő szempont, hogy a nyári gumijaim külön felnin legyenek. És ha már az új lemezfelni 11,500 ft/db, akkor inkább vettem használtan 30-ért egy alu garnitúrát. Elég körültekintő voltam, próbáltam vigyázni rá, hogy csont nélkül passzoljon az autóra, de az eladó 5jx14-es ET45 felniként árulta a 4,5jx14-es ET45 felnit (internetes vásárlás, futár). Az ET szám jó is, de mivel 1/2 collal keskenyebb, így 6-6 mm-rel beljebb esik mindkét oldala, ezért ér bele a fékrendszerbe.

Am Swift II-re lesz. Ez a féktárcsa dolog jónak tűnik, bár az öntvény elég törékeny szerintem. Ezeket az osztókör módosítókat amúgy elég kontár megoldásnak tartom, meg ezt a pogácsás dolgot is.

2014. febr. 15. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:

A féktárcsa acél nem öntvény,a fékdob spiáter.

Nekem elöl 2-2 pogi volt,hátul 1-1 természetesen alufelni csavarokkal.

Én sem csicsáztam,azért jó a cápa bömös felnije,mert 13 collos és küllős,tehát korhű.Ladákon is jól mutat.

2014. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ekkora baromságot írni ilyen magabiztossággal? A féktárcsa acél, de attól még öntvény, acélöntvény!! A fékdob pedig aluminium ötvözet, nem spiáter, a spiáter egy nagyon rosszul forgácsolható anyag , épp emiat nem lenne jó fékdobnak!
2014. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!