Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nagyra csináljam a...

Sekri kérdése:

Milyen nagyra csináljam a műhelyem?

Figyelt kérdés

Autószerelő műhelyt akarok csinálni, milyen nagyra csináljam?


sorban lennének a kocsik egymás mögött(2 beállós) milyen szélesre csináljam azért hogy körbe is tudjam járni..

5 méter? kinyitott ajtókhoz mennyi helyet hadjak még?

3 méter az út attól szélesebb kocsi nincs. akkor 80-80 cm nyílik az ajtó akkor 460? elég vagy még csináljak nagyobbat mondjuk 5 méter? szerintetek?



2014. febr. 8. 18:27
 1/7 egySanyi ***** válasza:
Ha te autószerelő vagy akkor csak láttál már egy pár műhelyt, hogy azok mekkorák. De ha még nem (ami kizárt) akkor menj és nézz szét pár műhelyben, hátha látsz ott még más hasznos ötletet is.
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

láttam már csak nem csak autószerelésre kéne hanem karosszériázáshoz is ahhoz is kell a hely! :D


mégis kb akinek van az mekkora?

2014. febr. 8. 18:38
 3/7 egySanyi ***** válasza:
A szerelőmnek nagyjából 7m x 8m műhelye van, egymás mellett 2 akna, de ő csak szimpla általános szerelő.
2014. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

amekkorára csak lehet

helyből sose elég

meg ha melózol az egyik autón a másikat összecseszheted mondjuk hegesztés,flexelés közben

a szerszámok helyigényét ne is említsem

2014. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne centizd ki, hanem a lehető legnagyobbra csináld, persze tudom: a pénz és a hely mindig korlátozott.
2014. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudományosan? Kiszámolod a fajlagos területigényét a járműnek és megszorzod másféllel, mert annyi a karosszériajavító álláshely szorzója.


Magyarul veszed egy átlagos autó adatait (hossz és szélesség), ebből kiszámítod az alapterületét. Utána figyelembe veszed, hogy régebbi kutatások alapján a javítandó gépkocsi fajlagos területigényéből 18% a munkaeszközök helyszükséglete, 45% a szerelői mozgásterület, 13% a közlekedési úthányad és csak 24% a gk által elfoglalt tényleges terület - ebből az következik, hogy a gk méreteiből meg a 24%-ból kiszámolhatod a fajlagos területigényt, amit a fent említett másféllel megszorzol.


Magyarul:

((hosszúság*szélesség)/0,24)*1,5

Egy átlagos autóval (Focus 2 kombi) számolva:

((4,47*1,84)/0,24)*1,5 = 51,4 m2

Ennyi kell egy autóhoz, raktározási lehetőséget, öltözőt, irodát, WC-t nem számítva, elméletben a Dr. Németh - Dr. Lakatos - féle Márkakereskedések és szervizek c. tankönyv szerint.


Gyakorlatilag? Tényleg nincs elég alapterület. Soha, semmihez. :)

Gondold át milyen karosszériajavításokat akarsz csinálni, mekkora távolságok kellenek hogy elférjen minden kényelmesen.

A szélesség is jó kérdés, de a nyitott ajtó mellett még el kell tudnod sétálni is vagy elhúzni a szerszámos kocsit. És jó ha legalább az egyik oldalon van akkora hely, hogyha át akarsz hozni valamit mellette, pl. komplett ülést, ne kelljen kiállni a kocsival.


Persze ez nagyon jól hangzik, aztán a gyakorlatban szegény ember vízzel főz, akkorát kell építeni amit a pénz meg a telek enged. Ha ezek nem számítanak, akkor lehet tudományoskodni meg jó nagyot építeni.

2014. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a sok JÓ hozzászólást! sokat segítettetek!


írtad példának ,hogy 4,5m focus 1,84 széles. van egy 7 m tranzitom és ahhoz próbálom viszonyítani a méreteket!

úgy gondoltam ,hogy 7 méter hossz az oké(nagyon hosszabb személyautó nincs is).. meg legyen mögötte is autó.. mondjuk ahogy te írtad egy bőven 5 méteres kocsi még befér vagy egy 3 méteres szóval rövidítve a szót olyan hosszra : 12 métert gondoltam.. és akkor ha két 5 méteres van bent "2 focus akkor maradna közte bőven hely" szélességgel vagyok gondban. Szélességnek írtad hogy 1,84+ 2-0,8= 3,44m ajtónyitással... 5 méter széles az elég volna??? nem tudom vagy 6 méter maradjon . nem akarok wc meg ilyeneket mert otthon udvarban lenne.. 12*10 v 12*11 es műhely lenne a jó ??.. {5m széles festő} :D

2014. febr. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!