Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó kipufogójából erős...

Az autó kipufogójából erős gázadáskor nagy mennyiségű fekete szálas anyag jött ki. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Öreg már az autó, Opel Astra F, 1995-ös, benzines. Ma erősen gázt adtam mivel a sárban elakadtam. Utána azt vettük észre, hogy a kipufogóból valami nagy mennyiségű szálas anyag jött ki, olyan volt mintha nagy mennyiségű fekete haj lett volna. Valami műanyag szál lehet vagy nem is tudom mi de akkora mint egy paróka. Ilyesmiről még nem is hallottam. Mi lehet az? Vinnem kell a szerelőhöz?

2014. febr. 6. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kipufogódobból jött ki a gyapot.
2014. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Javítani kell vagy ki kell cserélni a kipufogót?
2014. febr. 6. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hátsó dob bélelését megerte az idő. Szépen kiköpi az összeset, semmi nem változik, csak nagyobb lesz a hangja. (Ezeknél az autóknál a hátsó dob már áramlástanilag nem oszt, nem szoroz, csak hangtompító szerepe van).

Aztán elkezd majd a dob szétrohadni. Ha a cső illesztésnél lukad, akkor még hegeszthető, ha maga a dobtest, akkor csere. De ha már bélés nélkül is zavar, hogy hangos, vegyél rá valami utángyártott olcsó dobot, Bosalt pl.

De mondom, semmi baja nem lesz az autónak, ha megvárod míg széthullik a hátsódob.


Viszont az előrébb levő csődarabok és dobok az más tészta, azok belejátszanak a motor huzatába is, azokra majd figyelj azért.

Első dob előtt törött csővel jártam 500 km-t, átlagosan simán bevágott egy literrel többet, és rosszabbul is ment.

2014. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy javítod, vagy cseréled a dobot.

Szét kell hozzá szedni a dobot, és új gyapotot tenni bele, bár ha magától kijött akkor lehet rosszabb a helyzet.

2014. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Segítőkészségetekre válaszul ment a kattintás a zöld pacsira. :)
2014. febr. 6. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!