Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50 most kapott motor...

Simson s50 most kapott motor generalt! Jó ha így járatom be?

Figyelt kérdés
piros flakonos Castrol adalékból 8 liter benzinhez mennyit öntsek?elég neki 1:20 ra keverni és 2x8 liter benzint ha papósan ki járatom belöle !( papósan= kímélő üzem módban 40km/h tól nem többet menve )aztán még egyszer 8 litert már néha fél percre le nyelezvel ki járatva :) azért kérdezem mert ugye a Castrol a legjobb adalék és ha jól tudom sokkal nagyobb kenést... ad a hengerben lévő cuccoknak mint a többi 2T adalék társai ! eddig is ezzel az adalékkal jártam csak mióta nálam van az s50 nem volt szét döntve a blokk csak mikor meg vettem 6 éve és a blokkhoz azóta nem lett nyúlva max gyertya csere meg kipufogó lett égetve gáz égővel !

2014. febr. 5. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
30as keverék bőven elég neki. nem muszály ilyen hiperszuper olajat tenni bele, jó bele sima fél szintetikus motorolaj is. bő 800km ig járassad,40 fölé ne nagyon húzd.
2014. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
okay thx :D tudom nem szabad 40 felé húzni :)) hát de látod a hiperszuper oilal meddig bírta :))) meg én az a nyelezgetős fajta vagyok :D 1 be meg gurítom 5-km/h ig aztán csapom fel 2 aztán kb 3mp mulva megy a 3 és hagy szóljon:d :D
2014. febr. 5. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hy!

Egy kis segítség bejáratáshoz amit érdemes megfogadni,de azért inkább 1500km mint 1000.

2t-ből szerintem szintetikusat érdemes bele venni,mert az nem kormol le semmit,és kevesebb az esélye hogy berágódik a dugód,gyűrűd stb.

A Castrol olaj az silányabb minőség,Én a repsol olaját ajánlom ha van a közelben unix,lángauto vagy hasonló autóalkatrészes nagykereskedés ezeket ott veszed meg legolcsóbban (ne kimondott motoros boltban mert ott megkérik az árát),és szintetikus olajnál a bejáratás elég 1:30-1:40-es keverék is.Ami nagyon fontos,legyen a karbid jól belőve ami a benzin-levegő arányt illeti ,na meg a benzinszint,és a súbertűt akaszd feljebb ,ez nagyon fontos,többet fog fogyasztani a gép de így jobb a kenése neki és huzatni sem tudod mert ha huzatnád akkor a sok benzintől befulladna.Szóval ajánlok két oldalt a figyelmedbe és jó motorozást,illetve hármat :)

[link]

[link]

[link]

Én csak is repsolt használok MZ-be és szerintem tökéletes!

Én próbáltam már a castrolnak is a drágább szintetikusát,de had nem mondjam hogy a repsollal érezhetőbben jobb volt,na meg a castrolnál állítólag 50% az esélye hogy hamis olajat kapsz.

[link] itt is tudsz venni occsón

És itt is : [link]

Majd jó motorozást és széles utat! :)

2014. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!