Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hengerfejnél, okozhatje...

Simson hengerfejnél, okozhatje e ezt?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nem indul a simsonom, a gyújtást átnéztem, semmi baja, szikra is mint állat :)


De mintha a hengerfejnél engedné a levegőt ,l ehet érezni meg hallani hogy szuszog mikor rúgom, Ez okozhatja azt hogy nem indul el? gondolom igen...



2014. jan. 31. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem azt hallod hanem gyűrűket amikor engedik a kompressziót. Ha nem is indul, de min. kapkodni kéne neki. Tegyél bele másik gyertyát mert lehet hogy nyomáson nincs szikra vagypedig áthúz, ami szabad levegőn nem észlelhető. Próbáld meg azért csökkenteni a hézagot, az csodákra képes.
2014. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos a gyertyamenetem van megszakadva és nemlehet meghúzni a gyertyát! :( Valszeg ott fúj ki mellette, és ezért nem indul, hallottam a perselyeztetésről, majd lehet az lesz de sajnos nincs pénz, de gondolom más megoldás nincs...
2014. jan. 31. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem indul ha nincs kompresszió... ezt kár volt megkérdezni, ha hallani a szuszogást az régen rossz, ott már rengeteg benzin-levegő keverék szökik el...
2014. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj!

Lehet kapni ilyet: [link]


Ezt beletekered a hengerfejbe, majd a gyertyát pedig ebbe, és kész is.

A hengerfejet a biztonság kedvéért vedd le előtte, nehogy sorja kerüljön a dugóhoz.

2014. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Vagy veszel olcsón egy új hengerfejet. Rengeteg alkatrész van a szimókhoz. És akkor nem kell menetet javítani.
2014. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze!

Hengerfej kb. 5-6 ezer, míg a menetjavító 500 Ft ember!

2014. febr. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a menetjavító mindig kilazult, és akkor kifújt a motor, megállt.


Vettem rá inkább egy új hengerfejet.

2014. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a menetjavítót hőálló tömítőpasztával rakod be akkor nem lazul ki.
2014. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 S70E ***** válasza:
Létezik jobb megoldás is,Helicoil-nak hívják.Az eredeti,megszakadt menetet fúrják fel nagyobb "menettel",majd ebbe hajtanak be egy,az eredeti menettel megegyező acél "rugót".Ez lesz a tulajdonképpeni menet.Már több hengerfejet sikerült így megmenteni!Teljesen jók lettek,az új menet sokkal erősebb,mint az eredeti.Nézz utána,HeliCoil,üdv!
2014. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!