Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf III. Vélemény?

Joeyboy18 kérdése:

Volkswagen Golf III. Vélemény?

Figyelt kérdés
Érdemes venni 1997es évjáratút, 1.4-es motorral? Mi a véleményetek róla? Fogyasztás, megbízhatóság?Mindent amit érdemes tudni róla.

2014. jan. 30. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent lehet elmondani róla. Tipikus szürke eminenciás, ami nálam annyit jelent, hogy nem különösebben feltűnő kocsi, ellenben megbízható, jó konstrukciójú autó, ami még sokáig jó lesz, ha megfelelően karbantartják (és karbantartották eddig!).


Fogyasztása az 1.4-es motorral vegyes használatban kb 6-7l között alakul, attól függően, mennyire érzékeny a lábad. Ezzel a motorral nem egy erőgép, de nyugis tempóhoz bőven elég ez is.


Hogy megéri-e ilyet venni? Az csak a kinézett kocsi állapotától és árától függ. Én személy szerint 400-450 ezernél többet már ne adnék egy Golf 3-asért, az alatt is van bőven jó állapotú.

2014. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 smitwesson ***** válasza:

Jó autó csal ajánlani tudom! Nekem is ilyen van (kombi).

'98 1.4 rettenet! Persze ez csak vicc, mármint a rettenet.

' nagyon fontos dologra érdemes odafigyelni ha kinyitod a géptetőt, mégpedig hogy olyat válasz aminek az önindítója ne hátul a tűzfal felé legyen, hanem elöl a hőtűnél legyen a motortartó baknál. Ami hátul van annak sajnos gyengék a váltói és a kuplungja is, ami elöl van azt viszont lehet gyilkolni. egyébkén 200e alatt(km) sajnos nem is fogsz találni, mert már sajnos öregek, de ellenben megbízhatóak.

Gyújtás problémái szoktak lenni ill. tüz.a.szivattyú.

még a hátsó híd szilentekre érdemes figyelni mert szakszevíz 100e ft.-ért cseréli a 10e.ft-os alatrészt. Sk meg eléggé nehéz.

2014. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó gépek, de a rozsdát nagyon nézd vásárlásnál, mert elég rohadós típus. Az 1.4 motort nem javaslom, mert azzal iszonyú lomha. Minimum1.6, de inkább 1.8-as (90 lóerős) motorral vedd. Az 1.8-as 6.5-7 literből eljár, de legalább lehet vele előzni is.
2014. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1.4 csak ha nagyon nyugodt vagy!
2014. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó az az 1.4, örök élet+3 nap, mint a nyomorúság. Nem lesz a belső sávok ördöge a pályán, de országúton elég, ha nem sietsz, 5 körül eszik.


Jó autó a Golf3, iszonyú tartós, praktikus, jól megtervezett darab, de szerintem 30%-kal túl vannak árazva általában, úgymond nem költséghatékonyak szvsz.

2014. jan. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3-asról nagyon jó véleménnyel vagyok. Volt 1.4 CL-em, meg 1.9 TDI-m is (90lovas). Érdemes -e 1.4-est venni? Szerintem nem. Általában a legpuritánabb felszereltséggel árulják, sokat futottak, nem is mennek, igaz, elég megbízhatóak, de az 1.9tdi 90 ló, kevesebbet fogyaszt (vagy max annyit mint az 1.4 ) , abból már találni felszereltebbet - klíma, 2 légzsák, elektromos ablak, elektromos tetőablak stb..) Azért döntenék az 1.9 tdi mellett mert árban kb. ugyan ott van a kettő lassan..200-tól indulnak a hulladékok és 5-7 körül már kapni a prémium kategóriásokat.. Fogyasztása: Én sokalltam a motor teljesítményéhez ( 60 paci) a fogyit. 6tól indult és télen akár 9 ig elment. Megbízhatóság: teljesen korrekt..de öreg..öreg..öreg...amikor végleg elszállt a fűtés akkor sapka sál kesztyű..és gyere haza Lipcséből..jááájjjj...típus hiba, több embertől is hallottam, hogy bedöglik a fűtés. A futóműve eléggé libikóka, bár meg lehet szokni, hogy a kormány mozdítása után fél másodperccel, el kezd dőlni a bódé..hehe. Ahogy előttem is írták, egy szürke eminenciás. Elvisz A-ból B-be..DE...amikor lecseréltem az 1.9 TDI-re, amiben volt klíma (juhéé viszlát nyári verejtékparti) meg tetőablak...az élet császárának éreztem magam a kis benzines után..:) :) Hm...nem tudom..sok minden eszembe jut, de nem tudom szépen összegezni..:) Hangos..mindegyik hármast hangosnak tartom..a zajszigetelést utólag szokták "tuningolni", megéri..növeli a komfort érzeted. Az ülések jók alapból is, bár a Recaro-t én személy szerint nem csípem. Hosszú távra nem ideális...hm hm...típushiba a csomagtérajtó rohadása- ablak körül, ablaktörlő körül, éleknél. A tető kédere az mosásnál ereszti a feketét magából..idegesítő..lemosod..csillivilli..aztán elindul 1-2 huncut fekete csík ami véginyalja az autó oldalát, de ez csak idegesít, nem probléma..+ hajlamos rohadni a gumik alatt...
2015. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!