Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell egy egyedi motor...

Mi kell egy egyedi motor forgalomba helyezéséhez? (Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék barkácsolni egy motort. Már léteznek ilyenek, de nem venni akarok, mert drágább lenne, + abban mi a buli?

De nem tudom, hogy milyen feltételekkel helyezhető forgalomba.

50ccm-es lenne. Világító berendezések lennének meg stb.

De nem találtam róla jogszabályt. Valaki segítene?

Vagy 50ccm alatt nem is kell műszaki?



2014. jan. 25. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell terveztetni egy (vagy több) akkreditált mérnökkel, beadni az NKH-hoz elbírálásra. Ha megkapod az engedélyt, akkor megépítheted, de a kész járművet is ellenőrzik ha jól tudom, hogy pontosan a terveknek megfelelően épült meg.


Ezek után már csak biztosítás kell rá, és mehetsz vele :D


Képzelheted, hogy a fentiek mennyibe kerülnek...50 ccm-nél nagyon nem éri meg a ráfordítást. Nagyobb motornál, és ha szinte végtelen pénzed van rá, és mindenképpen egyedi motort akarsz, akkor igen.

2014. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
De amit leírtam az másodkézből érkező infó, én magam sosem csináltam még ilyet.
2014. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Kb lehetetlen.
2014. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1 a válaszodat. Így már rá tudtam keresni, az egész 500e ből kijöhet. Igazából csak hobby célra kellene.
2014. jan. 25. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez M.O-n mint minden más lehetetlen,mint a TV-ben látsz motororosokat akik saját maguk építik meg na az itt "illegális" sajnos magyarország (direkt kisbetű) ezért is szar,minden túl van bonyolítva,ha meg lehetne egyedi motor akkot küldözgethetnéd minden hova meg tuti elmenne pár év vele,elég megnézi a bíróságot,legtöbb embert 10-15 év múlva ítélnek el,ez szornyű
2014. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legtobb embert azert itelik el "10-15 ev mulva" mert egy atlag birora egyszerre kb 205 ugy van kiszignalva, nade temaba visszaterve mivel 50 ccm alatt nincs forgalmi igy mar erdekes a kerdes, ha kifogsz egy olyan rendort aki elnezi akk jo vagy ha nem akk szopas, de nem tudok rola h ilyenre adnanak barmilyen papirt is
2014. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!