Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fiat 1.9 JTD motor mennyire...

A fiat 1.9 JTD motor mennyire húzható? Gyári elemekkel 120-140 lovat ki bír?

Figyelt kérdés
Esetleg milyen alkatrészek cseréjével lehet? Csúcsok meg csövezés?
2014. jan. 19. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ez 104 ló. A 120 minden bizonnyal biztonságos, a 140 már necces lehet. Egy jó szoftver is fel tudja húzni 120-ig, de nem érdemes ezzel kezdeni. Erősítsd meg a motor elemeit, az utolsó üzemanyagcsőig, és máris ott tartasz, hogy bivaly lesz a gép, de négy kétszer olyan erőset tudtál volna venni. Miért írom ezt? Mert a dízelnek a szoftverrel együtt nem csak azereje és a teljesítménye nő meg, hanem a károsanyag-kibocsátása is (tömény fekete korom).
2014. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.9 jtdből, igaz nem írtam, de a 68 lovas intercooler nélkülire gondoltam és mivel common rail így jobban porlaszt mint egy sima adagolós. Szoktak olyat pl a VW 1.9eseinél hogy a pd tdi cuccait át rakják és úgy húzzák. Ezeknél szokták azt hogy a 2 turbós 16 szelepes cuccait át teszik? pl csapágyak hajtókarok meg a többi zöldség?
2014. jan. 19. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy szokták-e. Azt viszont igen, hogy bele tudod tenni, feltéve, ha a méretek egyeznek, semmi nem akad semmivel. :D

Nyilván az erősebb alkatrészekkel nagyobb mértékben befolyásoló chiptuningot visel majd el, ami helyből hatalmas lépés. Viszont van egy alkatrész, ami sokak szerint bírja a strapát, aztán a fejükre esnek, mikor rájönnek hogy mégse. Ezt főtengelynek nevezik, ne felejtsd el erősebbre cserélni. Vannak még finomságok bőven. Például polírozott hengerfej, áramlástanilag pöpecebb csövek, stb-stb. Kis kreativitással még csak nem is vágod haza a motort.

2014. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!