Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg van egy olyan szabály...

Tényleg van egy olyan szabály a kreszben, hogy 18 éven aluli nem vezethet külföldön?

Figyelt kérdés
Egy barátom Ausztriában él és ott tette le a jogsit és 17,5 éves. Akkor ezek szerint addig nem vezethet Magyarországon, amíg be nem tölti a 18-at?
2009. nov. 30. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minden országnak más a kresz-e, így a magyar max azt tilthatja, hogy külföldi 18éven aluli vezessen. Legalábbis az én értelmezésemben, de ezt nem tudom, hogy valóban tiltja-e.
2009. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szülői kezességgel lehet, ez esetben ha büncselekményt vagy szabálysértést követ el, a szülő tartja érte a hátát..
2009. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Magyarországon szerzett magyar jogosítvány 18 év alatt nem érvényes külföldre.

Tehát én hiába szereztem meg a jogsit 17 évesen, nem vezethettem volna külföldön.

Hogy más országokban mi a helyzet, az már más tészta; az osztrák jogosítvány szabályait nem ismerem.

2009. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Marhaság

Ha valaki jogosítványt szerez, az érvényes az egész EU területén életkortól függetlenül.

2009. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem, 18 alatt külföldön tényleg nem vezethetsz. Az utsó baromságot beszél.
2009. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy ha megkapod a jogsidat akkor egy rendör ausztiában, németországban tudni fogja e hogy nem vezethetek ezzel a jogsival :D, mert ügye elv egész euban jó lesz a jogsim ha 18 leszek nem?
2009. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18 alatt nem mehetsz külföldre, de ha 17évesen kezded akkor legrosszabb esetben is fél évet kell várnod, hogy külföldön is vezethetss, annyi gyakorlás meg ráfér a friss jogsisra, mielőtt külföldre megy.
2009. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na jó, elárulom a nagy titkot. Addig nem vezethetsz külföldön, amíg a jogosítványod kezdő vezetői engedélynek minősül, és mivel a megszerzéstől két évig (+szabálysértéssel tovább is lehet) számít kezdő vezetői engedéllyel, ebből kiindulva van az, hogy 18 év alatt nem vezethetsz külföldön, és ha ez a 18 éveses szabály nincs is benne a kreszben, az előző ezt biztosítja.
2009. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*engedélynek
2009. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző vok


Ráadásul a kezdő vezetői engedélyeddel nem vontathatsz utánfutót.

2009. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!