Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom leszedni a lendkerek...

Nem tudom leszedni a lendkereket, ötletek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem lehúzatóval lehúzatni és ütöttem kalapáccsal hogy le ugorjon, de nem jött le.Addig kínlódtam míg kitépte menetet.Utólag kaptam tippet hogy melegíteni kellene várom az ötleteket hogy szedjem le.
2013. dec. 27. 16:00
 1/7 intrepid ***** válasza:
Nagykalapács, hidegvágó. :-(
2013. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen belsőmenetes lendkerék, mint a Simson?


Meg lehet még próbálni sima csapágylehúzóval, de nem biztos hogy sikerülni fog.

A melegítéssel az a gond, hogy kárt tehetsz a tekercsekben.

2013. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Acety-oxyval pirosra felmelegítve a lendkereket,meg kell próbálni leütni. Nem ártani minőségi szerszám (-ok)


Ha nem jön így sem, akkor flexel levágod a lendkereket, Mivel hogy már a lehúzó menete leszakadt,azaz (ez alkatrész ami sérült)

Így új lendkereket kel beszerezni. Inkább mint a főtengely.

De jobb lett volna motor felújító profira bízni !!

Azért ez nem egy fékbetét csere..

2013. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az keményen rá lehet rohadva ha lehúzóval nem tudtad letépni... Szerintem húzd szét a blokkot, ha ez megvan, a főtengely lendkerék oldali végére tekerj fel pár csavart ami rá megy, húzd őket egymásnak, a legfelső bőven lógjon túl a főtengely végén, fogsz egy fém rudat ami kicsit hegyes/kúpos végű, beletámasztod a főtengely végén túl lógó anyába, és el kezded kalapálni , ahogy ütöd ki a főtengelyt, a lendkerék le fog jönni, mert feltámaszkodik a blokkon, ki esni semmi nem fog, mert a csavar megtartja, de a kúpról leugrik a lendkerék, csak a csavarokat annyira tekerd fel a főtengelyre, hogy le tudjon jönni a lendkerék, maradjon pár mm lógás.
2013. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A motor felújító profik... Hát, láttam én már olyan fakezűt, aki fogta és elvágta tekercsestől a Pannonia lendkereket.


Pedig csak meg kellett volna fogni a 3 karú csapágylehúzót, a lendkerék agyának belsejére rátenni, a karokat kicsit megtámasztani laposvas darabokkal és lejött volna.


De sebaj, van pénz kicserélni az alatta lévő alkatrészeket, tőlem meg legalább valaki megveszi a cókmókot.

2013. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na két verziót fogok megpróbálni léhuzatot hegesztővel rá csipetem és úgy próbálom leszedni,vagy pedig az előttem lévő tanácsát fogom megfogadni megnyitom a blokkot ...
2013. dec. 27. 17:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült leszedni hogy lehúzatót belehegesztettük és ugy húztuk le de így is alig jött le ugráltunk kulcson meg ütöttük rá volt nagyon gyógyulva köszönöm mindenkinek a segítséget.
2013. dec. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!