Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy simsonra rakok egy...

Ha egy simsonra rakok egy membránt a karburátor és a szívócsonk közé az miben növeli a teljesítményt, miért jobb ez mintha csak simán rá lenne rakva a karburátor?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy növelné? Szerintem be se indulna.
2013. dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemtudom milyen membránt mondtak neked , én még ilyet nem hallottam. Elvileg el tudom képzelni ,hogy valaki membrános üa-nyag szivattyút tesz a gépre és a te általad emlitett dolog ennek lehet a müködtető része ,de ez a motor teljesitményét abszolut nem változtatja meg, meg nincs is értelme mert a karbi nem alkalmas csak naggyából vizszintes üzemmódra.
2013. dec. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 - szívómembránt, másnéven Reed-szelepet.


Igen, meg lehet csinálni. Van-e értelme? Kétséges.


A szívómembrán alacsony fordulaton tud segíteni, ahol a kétütemű többet "dolgozik vissza" a karburátoron keresztül - amikor levett légszűrővel látod, hogy táncol a benzingőz a karbi torka előtt.

Minél magasabb a fordulat, ez a jelenség annál kevésbé jellemző. Szóval egy Simsonon, amit egyébként is állandóan maximumig forgat az ember hogy menjen szerintem felesleges, nagyobb fordulatokon már nem előnyös annyira.

Főleg terepen használt motorokban alkalmazták, mert ott fontosabb a rugalmasság.

A membrán felszerelésén kívül át kell faragni a dugattyút (ablakolni), hogy minél többet tudjon szívni - lehetőleg a dugó teljes elgyengítése nélkül. Sok türelem és némi hozzáértés erősen ajánlott. De meg lehet csinálni, így például:


[link]

2013. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. válaszoló ezt akartam tudni, köszönöm
2013. dec. 24. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!