Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem szeretném letenni télre...

Nem szeretném letenni télre az autót, hogyan vezessek télen?

Figyelt kérdés
a családomban senki nem tud segíteni, de szeretnék télen is vezetni, de körülményesen,ti hogy szoktatok?
2013. dec. 14. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell mint nyáron, csak óvatosabban és megfontoltabban. Pl a városban ha plusz 1-2 fok van,külterületen már lehet hogy fagy és korcsolya pálya az út.

A gk felkészítésről gondolom eleget hallasz a tv-ből.

2013. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

figyeld a szélvédődet,elvileg ami azon van arra számíthatsz az úton is.

téli gumit rakasd fel.

ha olyan helyen laksz akkor hólánc is legyen nálad.

jégoldó és jégkaparó legyen kéznél.

hosszabban fékezz a kerék mindig guruljon ne csússzon,többet használd a motorféket,kanyarokat lassabban vedd.

ha kimegy a hátulja engedd vissza gázt és amelyik irányba megy a hátulja arra tekerd a kormányt.

kéziféket ne használd autó rögzítésre mert befagyhat,tedd egyesbe és kész.

még a motor hideg addig ne pörgesd nagyon.


kb ennyi jut most az eszembe.

2013. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát keresztben, mégis hogyan máshogy? :D

[link]

2013. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Kéziféket ne használd autó rögzítésre mert befagyhat,tedd egyesbe és kész."


Ez akkor fordul elő leginkább ha szakadt a kézifékbovden gumi borítása. Ekkor befolyik mögé a víz, ami aztán szépen meg tud fagyni és így rögzíti a bovdent. Amíg ki nem olvad, nem tudod kiengedni a kéziféket.

Az én autómnál is előfordult már hogy kiszakadt ez a porvédő gumi, de én inkább cseréltettem és mindig behúzom a kéziféket. Ez a 13. telem mióta vezetek, eddig sose volt gondom a kézifékkel.

A többivel egyetértek.

Ha esetleg most készülsz téli gumit venni, ne sajnáld a pénzt egy jobb fajta Michelinre vagy Continentálra. Persze ha nincs pénzed drága gumira, egy olcsóbb "no-name" is jobb mint a nyári.

2013. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Autó megfelelő felkészítése a legfontosabb. Téli gumi, hólánc, a szerintem legfontosabbat nem mondták: Mindig legyen benzin az autóban, de ne csak pár liter. Télen nem nagyon engedjük fél tank alá az autót. Ugye emlékszel még Március 14-15-re, nem 1848-ban, hanem idén. A benzin átmelegít, az SMS nem.
2013. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Napkiraly ***** válasza:

-Téli gumi

-Ha nem jársz hegyen,a lánc nem érdekes

-Nálam a felszerelés a jégoldó és a kefe (van nálam jégkaparó, vontatókötél, bikakábel,pokróc,de sosem használtam még őket)

-nyáron is téli ablakmosót és fagyállót kell tölteni az autóba,nincs vele gond

-az autó elsőkerekes,a hátsókerekes fakíroknak van, azt télire hanyagold

-a lényeg a gyorsulásnál/tehetetlenségnél van. Gondoskodnod kell róla, hogy ne kelljen hirtelen fékezni vagy gyorsulni, nagy követési távolság, alacsony sebesség,kanyar előtt motorfékkel visszalassítasz. A kanyarban ne a súrlódás tartsa az autódat az aszfalton,hanem a gravitáció. Talán úgy fogalmazhatnék, járj úgy téligumival, mintha nyárigumival mennél,abból nem lesz bajod.

Persze majd jönnek a szájkaratésok,akik a hátsókerekes bmwvel szoktak télen sort előzni, mert az nem csúszikmeg csak ha akarják (nem kell félni,valójában a buszmegállóban szoktak csúszkálni miközben a buszt várják).

Időnként jönnek akik gyorsabbak nálad,próbálnak gyorsabb haladásra bírni jogosan vagy jogtalanul. Őket engedd el mielőbb,jobb mindenkinek.

2013. dec. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nyáron is téli ablakmosót..."

Ártani nem ártasz vele, csak fölösleges. Nyáron a rengeteg bogár miatt 5 litert simán elnyomok hetente.

Ez egy hónapban 2000Ft a nyári mosóból, téliből 6000Ft lenne. Azért nem mindegy!

2013. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Napkiraly ***** válasza:
én alig 1-2 litert nyomok egy a nyári szenzonban. Az egyik kocsimban nem is látszik a tartály, fogalmam sincs mennyi van benne. Én inkább töltöm télivel
2013. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valami főleg városban közlekedik, ott érthető. De én sokat megyek pályán. Szinte minden út után moshatnék kocsit mert fekete az eleje a sok döglött bogártól. Ráadásul nekem fényszóró mosóm is van, így arra is fogy.
2013. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!