Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől eheti egy autó az olajat?

Mitől eheti egy autó az olajat?

Figyelt kérdés

Van egy 99 Mercedes CLK 200.. Sajnos. Bár lenne pénzem új autóra.


Eszi az olajat. Viszont ilyen kb. 9 ezer km után eszi meg az összeset. Most is így volt, ma töltöttem újra. Szóval még meg is spórolom az olajcsere szervizt, mivel pont addigra eszi meg az egészet, míg kell.


De mi okozza ezt? Az autóban 30 ezer km óta ugyanazok a szűrők vannak mindenből, mert nincs pénz szervizelni. Okozhatja ez? 30 ezer km óta semmi szervizt nem kapott, kizárólag tankolva van. Mit kéne rajta csináltatni? Meg meddig fog így elmenni?



2013. dec. 13. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az autóban 30 ezer km óta ugyanazok a szűrők vannak mindenből, mert nincs pénz szervizelni"

Az igen jó. Az olajszűrő még biztos nincs tele, meg bír kötni minden szennyeződést, így azok nem koptatják a fémfelületeket. A 30 ezer kilométer után nyilván tökéletesen átjárható légszűrő miatt pedig kizárt, hogy a motor kínjában már olajat is szív, ha tud, mert levegőt nem kap.

"Szóval még meg is spórolom az olajcsere szervizt, mivel pont addigra eszi meg az egészet, míg kell"

Ez is igen hasznos, mert a koszos olajban lebegő fémreszelék még véletlenül sem távozik el a karterból, hatásosan tudja csiszolni a szelepszárakat és az olajlehúzó gyűrű élét (általában ezen a két helyen jut be az olaj az égéstérbe).

"Van egy 99 Mercedes CLK 200.. Sajnos. Bár lenne pénzem új autóra"

Az új autó sem univerzális megoldás. Hiába van ugyanis pénzed újra, ilyen karbantartás mellett az is kifekszik. Ha ennyire nincs pénzed, akkor miért nem adod el ezt a szerencsétlen autót és veszel valami olcsóbb, kisebb fenntartási költségű darabot? Tudom, a Merdzsó hótt' menő, igen jó érzés tolni a birodalmi csillagot (bár a CLK elején pont nincs), egy kisebb, olcsóbb Astrával, Focusszal, Golffal meg nem lehet úgy villantani a diszkó előtt, de azért az sem utolsó dolog, ha az ember a pénzéből problémamentesen tudja üzemeltetni az autóját.

2013. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg vicces :) 30e km alatt semmi karbantartás, és az a bajod hogy eszi az olajat?! Kész csoda, hogy még megy. Amúgy ez a fogyasztás még nem is olyan horror. Ha majd 500 kmenként eszik 1 litert, akkor spórolhatsz a generálra, addíg gyilkold nyugodtan.
2013. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt az autót még örökségből vettem. Meg akkor még nem ment ennyire szarul. Eladáson nem gondolkoztam, mert az is használt szar, ez legalább megbízható, mindig beindul, soha semmi baja nincs még így se. Vennék valami olcsó szart, még többe is lenne mint ez. Ezért kapnék max 1 millát talán... Abból mit csinálok? Hajamra kenhetem. Nem azért kellett ez mert h menő a merci. Hol menő egy régi fos? A menő nálam is az újnál kezdődik, vagy a pár évesnél. De minimum nem ez a kategória. Azért lett ez, mert olvastam róla sokat, ajánlották is és tényleg jó. Kényelmes, nagy autót akartam. Nem gondoltam az ilyen megjelenési meg discos szarságokra.


Am én szervizelném, nagyon szivesen. Mikor volt pénz, semmi baja nem volt, táblázatban vezettem, meg minden. Megkapott mindent. De most jelenleg nem tudok mit csinálni. Max pár ezer km-t még kihúz így? Ezt az évet kéne.. Jövőre leszervizelem az egészet.

2013. dec. 14. 00:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt már kár szervizelni. A motort generálozni kéne ami nem hiszem,hogy neked megérné. Add el amíg még tudod.
2013. dec. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 4165 ***** válasza:
Ne szervízeld! 2m berányózsinórt vegyél! Utána már csak egy magas fa kell....
2013. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 4165 ***** válasza:
Ne szervízeld! 2m berántózsinórt vegyél! Utána már csak egy magas fa kell....
2013. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem feltétlenül okozhatja az olajfogyastast, az hogy ha 30e km ig nem szervizelted, ez km fuggo is, az esetek 90% ban megoldha a szelepszárszimering cseréje, nekem egy s500 om van, szervize nem szamottevoen dragabb anyam 1.2 opel corsajanal, nem beszrlve arrol, hogy van benne 56e km es mar hidrotiket, vezérlést kellet benne cserelni, es a mai napig nem mukodik vlamiert a futes, egy mercedes fenntartasi koltseget inkabb az alkatreszek okozzak, ha meghibasodik, de nekem pl 330e km ig nem kellet hozzanyulni, akkor jott 4 hiba, gazpedal, ford. Jelado, legtomegerzekelo, szelepszar szimeringek, ezeket kicsereltem, es megint hibatlan, mint ujkoraban, es a clk 200 az egy jo fogyasztasu auto, nem hinnem, hogy egy olcsobb kat. Autoval kevesebb problemad lesz, nem beszelve arrol, hogy sztem a mercik fogyasztanak a legjobban, varosi 10-11l egy 5.0 v8 tol sztem nem rossz foleg hogy 2t visz, akkor egy 200 sokkal jobban is ehet, a szelepszarszimeringek nalam 12 ropiba kerultek 32 szelepnel, akkor gondolom nalad a felebe, nembiztos, hogy erdemes lecserelned, egy nagyon jo autod van!
2014. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!