Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet ez a munka?

Mennyibe kerülhet ez a munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül szerintetek egy hengerfej (BmW 316i) leszerelése és visszaszerelése?Elvittem az autómat egy "szervízbe", hengerfejet csináltatni. Kértek 35.000 Ft-ot, mert a hengerfejet gépműhelybe kellett vinni, odaadtam a pénzt. Azért, hogy leszedték és visszatették a hengerfejet, kicserélték a görgősort, szíjakat, vízpumpát, tömítést, olajszűrőt illetve még pár dolgot, amit ilyenkor kell még kértek 100.000 Ft-ot "munkadíjként"...Hozzáteszem, hogy mindent alkatrészt én vettem meg az autóhoz, én vittem oda a műhelybe, tettem le a szaki mellé, mert azt mondták, nekik nincs idejük járkálni ezek a dolgok után..Kérdem én: jogosan kérnek ennyi pénzt ezért a szerelésért? Tényleg ilyen drága lenne csak a munkadíj? Nem fizettem még ki ezt az összeget, mivel nagyon magasnak találom, de valamennyit kell adnom, hiszen megcsinálták...mennyi lenne a reális összeg, amennyit kérhetnek szerintetek?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. dec. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
bmw 316, de milyen? e30, e36 vagy a legújabb 3-as. Azért nem mindegy. 100000 Forint rengeteg, hiszen ha minden alkatrész megvan és csak szerelni kell akkor egy, maximum két munkanap alatt meg lehet csinálni. Lehet hogy ők felszámolták azokat az órákat is emeddig a hengerfej a gépműhelyben volt. Mondjuk az is jó kérdés hogy vajon a gépműhelyben csak síkolták a hengerfejet, vagy ők is újították fel teljesen.
2013. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jól lehúzgálnak téged, komplett bontott motor van 60 ezerért, a kutya nem vesz ilyen motort, te meg kifizetsz egy olajcseréért 100 ezret? :)
2013. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Leakarnak húzni lóvéval!!!
2013. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a gyors válaszod!

97'es Compact BmW-ről van szó. Nem tudom, mit csináltak a hengerfejjel a gépműhelyben, már abban sem vagyok ezek után biztos, hogy csináltak vele egyántalán valamit...Nekem az "indoklásban" a motor szétszedése, mosása, a hengerfej gépműhelybe való hurcibálása, összeszerelés illetve a hengerfej csavarok ára volt bent, plusz a munkaórák: 20 munkaórát számoltak összesen erre, és ezek összesen teszik ki a 100.000 Ft-ot..

2013. dec. 13. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó órabérben dolgoztak akkor...
2013. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát na, látták, hogy BMW-d van, aztán megkopasztanak kicsit. Én se fizetném ki amúgy. Jól leakarnak húzni.
2013. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Evele123 ***** válasza:
Én a helyedben a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulnék, mivel igénybe vetted a szolgáltatásukat, csak éppen elszálltak egy kicsit az árakkal... Megnézném, hogy a hatóság jelenlétében is ragaszkodnak-e a 100 rugóhoz, persze vizsgálatot is lehetne csinálni (valóban elvégezték-e a munkát, alkatrészek és munka minősége), hogy mit is csináltak a vassal. Úgy, hogy te viszed az összes alkatrészt, nagyon soknak tartom a munkadíjat.
2013. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Evele!

Köszönöm a választ és a tanácsot, de nem szeretnék a hatóságokhoz fordulni, hagyom az egészet...Természetesen a kért összeget nem fogom kifizetni, nem vagyok madár. Rá fogok kérdezni a mai napon ismételten, hogy mennyi is az annyi,számoljuk át megint és ha ezek után még mindig hülyeséget beszélnek akkor részemről lezártnak tekintem az ügyet, nem kapnak egy fillért sem. A legszomorúbb az egészben, hogy a kisfiam leendő keresztapja csinálta a kocsit, akit már régebb óta ismerek, de most megszakítunk velük minden kapcsolatot, ugyanis ilyen "emberekkel" nem tartok kapcsolatot semmilyen módon sem. Azért írtam ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam a véleményetekre, illetve a tapasztalatokra, hogy egy ilyen nagyságrendű munka elvégzésének kb. milyen anyagi vonzata lehet, mivel irracionálisnak tartottam ezt az összeget...Köszönöm a kommenteket, annyit megtanultam, hogy legközelebb előre megbeszélem ezeket a dolgokat. hogy a későbbiekben ne legyen hasonló blama belőle... Üdv!

2013. dec. 14. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!