Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a szélvédőmön van egy fél...

Ha a szélvédőmön van egy fél centis kőfelverődés, akkor nem ajánlatos fűteni?

Figyelt kérdés
Fél centis kő felverődés van a szélvédő közepén. Minden reggel küzdök a párásodással, de sikertelenül. Végigfuthat a repedés vagy betörhet a szélvédő ha meleg levegőt nyomatok az ablakra, hogy leszedje a párát? Vagy esetleg van más módja a párátlanításra? hideg levegő nem szedi le, illetve a páramentesítő spray se ér semmit...
2013. nov. 28. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A repedés akkor is végigfut, ha nem fűtesz: akár álló helyzetben is képes elindulni a szélvédőben fennálló feszültség hatására. Tény, hogy az üveg két oldala közti hőmérséklet-különbség mechanikai feszültséget kelt benne, de a fűtésed teljesítménye messze kisebb annál, hogy képes legyen hirtelen hőmérséklet-változást előidézni. Lassan fűti fel a szélvédőt és nem is lesz nagyon meleg a belső oldalon, ezért nem fogja rövid időn belül kinyírni. A kátyús utaktól sokkal hamarabb fut végig a repedés.
2013. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor elméletileg feltekerhetem és fűthetem meleggel? Vagy van más megoldás is? Mert én azt olvastam, hogy meleg levegő a szélvédőre és oldal ablak kicsit lehúz. De reggelente mindig meg kell állni, hogy megtakarítsam menet közben,mert semmit nemlátni
2013. nov. 28. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Mikor abszolút zöldfülű voltam az autózáshoz, télen amikor is belepte a hó teljesen az autómat, a legnagyobb mínuszban több mint egy héten keresztül úgy kezdtem a napomat, hogy a lakásból kivitt forró, gazdagon füstölő vizet rádöntöttem az autóra. Egy szép nagy vödörrel. Ha ettől nem lett semmi baja, hát ettől sem lesz, az biztos. Azóta nem csinálom én se, mióta hallottam ezt, hogy ettől ez lehet, de a lényeg, hogy nem lett baja.
2013. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Édesapa!Irány a üvegjavitó de sürgősen. Olyan szépen meg tudják csinálni hogy szinte nem is látszik.De ami a lényeg nem fog tovább repedni. Én Bp-n több parkolóban is csináltattam pl. Pólus Center , Cora meg ilyen nagyobb bevásárló helyek parkolói. Kb-4-5000ft. Ott helyben csinálják-15-20 perc.
2013. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!