Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio sfera robogóm 4litert...

Tothdani9814 kérdése:

Piaggio sfera robogóm 4litert fogyaszt, miért?

Figyelt kérdés

Van egy Piaggio sfera robogóm (93) Dellorto phva 12-es karbi van rajta, és a fogyasztása 4 liter fölött van. :/

Most tévedés miatt Dupla olajzást is kapott a motor, füstölt is rendesen . :/ kapott olajat az olajtartályból is, meg a benzinhez is volt keverve. Emiatt megnőhetett a fogyasztás,? ( a dupla olajázs miatt)? esetleg valami tanács? : :/ előre is köszi



2013. nov. 24. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 50-s Libertym van és 3.5-4 liter közt fogyaszt .

Igaz 75-80 simán kiviszi ..valamiért valamit .

De ezt a dupla olajzást nem értem ???!!! Ki mondta ezt a f...got ?

2013. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
senki, csak azt hittük itthon, hogy már nincs olaj az olajtartályban. :D ezért tettem a benzinbe olajat, jobban szeretem ha a benzinhez van keverve, mert ha véletlen bekrepál az adagolás, akkor megfő a motor.
2013. nov. 24. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:

enyém nem meg 70-80 -at. :/ kb olyan 65- nagyon maximum 70 a vége

és így több mint 4 liter a fogyasztás

, pedig nem húzom neki ...

2013. nov. 24. 16:02
 4/7 anonim válasza:

Valószínűleg nem az lesz a gondja.

Nekem is ilyen motorom van, hasonló gonddal: gyakorlatilag a gyári specifikáció (1.7 l/100 Km) kétszeresét eszi a dráááága. ;)


Nos, a szerelési útmutatója szerint a megnövekedett fogyasztás két okra vezethető vissza:

1. Eltömődött levegőszűrő

2. Az automata szívató meghibásodása.


Első esetben egyszerű a teendő: kivenni a légszűrő szivacsot és szappanos vízben elmosni, majd 10%-os benzin-olaj keverékkel megnedvesíteni (9 rész benzin, 1 rész olaj), kinyomkodni a fölösleget, majd miután kipárolgott a benzin, visszatenni a szűrőt. Szakadt, elöregedett szivacs esetén viszont ki kell cserélni.


A második eset már érdekesebb. Lehet méricskélni a szívató kinyúlását, meg ilyesmi, de szerintem egyszerűbb kicserélni (ha van mire). Én legalábbis eljátszottam az ellenőrizgetéssel, de nem igazán hozott eredményt (elvileg még éppen jó volt az egység). Úgyhogy én legközelebb ezt fogom tenni.

2013. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

lecserélted a szivatót? a levegőszűrőm nemhiszem hogy koszos. neten lehet találni valahol szerelési útmutatót? vagy te honnan szereztél ilyet?. :)


előre is köszi

2013. dec. 6. 17:02
 6/7 anonim válasza:

Neeem, a hidegindítót. :)

Bááár, ahogy most összenéztem, egy alapos felújítás alkatrészárából már talán újonnan is megkapnám.


Doksit lehet találni. Keress rá a "Piaggio_Sfera_Werkstatthandbuch_50_NSL"- szövegre és előbb-utóbb meglesz. Jójó, ez angol/német/francia, és sztem hiányos is, de... ez AZÉRT van.

2013. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lewis70 válasza:
a szivatót ha kivszed,megkell figyelni hogy állt,mert ha másképpen forditod,lehet hogy állandó szivatóval mégy,vagyis "eteted" a gépet.De van rá még egy mód,hogy beállitsd,a tű bele van csvarva,és ragasztóval rögzitve,ha kicst megmelegited,mondjuk hajszáritóval,a kis tűtt egy fordulattal beljebb hajtod,és csodákat fogsz látni,a fogyasztás lecsökken.
2013. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!