Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra Caravan 1.7 D....

Opel Astra Caravan 1.7 D. autómnak miért éghet nagyon sokáig az izzítólámpája - majdnem 1 percig - és utána ha beindul mindjárt le is áll, kivéve ha még forgatod az önindítót 1-2 mp. -ig?

Figyelt kérdés

Melegen is nagyon hosszan izzítana...de akkor már nincs gond az indítással. Tegnap vettem.....

Ez izzításprobléma?? Vagy esetleg motorikus???



2013. nov. 16. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az izzítógyertyák kezdik feladni a harcot, vagy nagyon el vannak kormolódva. (Más kérdés, hogy mitől alakult ki rajtuk vastag koromréteg - ez sokmindentől lehet, de végeredményben általában a rossz minőségű égéstől a hengerben.)
2013. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Izzitogyertyanak semmi kőze az izzitolampa vilagitasahoz. Sőt nem is jelzi annak megfelelő müködeset. Én ki szoktam venni a gyertyát ha gyanus ,és ugy nézem meg ,áramot adva neki.,mivel olyan meghibásodása is van ,hogy műkődik de pl.a hegye nem, hanem a kőzepe izzik csak.Bontóban is igy lehet csak jót venni. Ha jól tudom az izzitorelé az valamiféle időkapcsoló,ami szabályozza az izzitás időtartamát, idejét nem tudom utána kell nézni. Szerintem ez többé kevésbé tipusfüggetlen.Persze nem muszáj azért agyböl kivenni a gyertyát elég ha műszerrel esetleg lámpával ellenörződ,de az egyes gyertyák kőzőtti áthidaló kapcsolatot sajnos meg kell szüntetni ,ez pici túlmunka. Az izzitorelét szerintem ne háborgasd viszonylag ritkán megy tönkre.
2013. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak mondanám,a gyertya nem igazán kormolodik el, mert minden inditáskor leég róla. De ha kivetted és mégis kormos akkor szerintem nemjó a gyertya.
2013. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Úgy néz ki hogy vagy gyertya vagy izzítórelé. 3 gyertya tökéletesen izzít a 4.gyanus viszont eléggé kormosak.

Szerintetek a központi zárat és a rádió alatti (fűtés) panel világítását drága lehet megcsináltatni?

Ez az első autóm nagyon örülök neki. Nem tökéletes de majd lassah rendbehozom :)

2013. nov. 16. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!