Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a Polo Classic...

Mi lehet a baja a Polo Classicomnak?

Figyelt kérdés
Elég érdekes és összetett a probléma.A lényeg az az hogy alapjáraton,meleg motornál néha leesik a fordulat alapjárat alá de még mielőtt leállna a motor visszaáll normál fordulatra.Ez a következő esetekben fordul elő pl.:kereszteződés előtt visszaváltásnál ha 3-asból vagy 5-ösből váltok vissza illetve hirtelen megállásnál amikor kinyomom a kuplungot.Észre vettem még hogy gyakrabban előfordul ez a probléma ha esetleg több elektromos berendezés működik egyszerre:rádió,fényszóró,ablaktörlő,irányjelző,fűtés.Ilyenkor alapjáraton van hogy többször is megcsinálja ezt egymás után illetve ha álló helyben tekerem a kormányt akkor észre vehető hogy egy kicsit beremeg a fordulatszám mutató.Megtörtént már párszor az is hogy menet közben magától leállt a motor.Fogalmam sincs hogy mi okozhatja ezt.Az autó egyébként egy 99-es,1.4-es,benzines Polo Classic.

2013. nov. 13. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

"Kedves Autódoktor!


Egy 97'-es VW Polo - AEX-es alvázszám - tulajdonosa vagyok. Az utóbbi egy évben vettem észre, hogy az autó menet közben, főleg amikor lenyomom a kuplungot és üresbe rakom, egyszerűen leáll. Nem történik semmi különös sem, egyszerűen csak nem jár többet a motor. Utána rendesen indul és megy tovább. Kezdetben azt hittem a hideg miatt van, de itt a meleg, a jelenség pedig nem szűnt meg. Rendszeresen szervizelt autó, olaj mindig időben cserélve. Köszönöm előre is szíves válaszát!


Beny


Kedves Beny!


Motorszám (illetve motorkód) lesz az AEX.


Ezekre a motorokra jellemző, hogy az alapjáratot is jelentősen befolyásoló fojtószelep-állító motor nem teszi megfelelően a dolgát. Ez egy szerelt egység, házilag nem bontható, nem javítható.


Gyakran segít a tisztítás, ezt feltétlen érdemes megpróbálni. Féktisztító, makacsabb szennyeződések ellen karburátor-tisztító spray megfelelő erre a célra.


Ha a tisztítás után sem javul a helyzet, a csere marad. Gyári alkatrészként ez igen vaskos tétel, ám neves gyártótól származó utángyártott is kapható, az egy fokkal pénztárcakímélőbb megoldás.


Mellékesen jegyzem meg, hogy az elektromos hálózat hibája is okozhat ilyesmit. Testelési gond, kontakt-problémák - bár ezek kevésbé jellemzőek erre a típusra.


Üdvözlettel:


Autódoktor"

2013. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam már pár helyen hogy a fojtószelep okozhat ilyesmit de nem értettem hogy mi köze van ennek az elektromos berendezésekhez.Egyébként az én polo-m APQ motorkódú.
2013. nov. 14. 19:21
 3/7 anonim válasza:
Hasonló problémával küszködöm egy ideje. Érdeklődöm, hogy sikerült orvosolni a Polo Classicnál a meleg motornál néha az alapjárat alá leeső fordulatot?
2014. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem sikerült megoldani a problémát
2014. máj. 25. 12:06
 5/7 Keo82 válasza:

Sziasztok!

Nálam is most jelentkezett ez a hiba másodszor.

Először tavaly volt,de mikor hazavontattuk a kocsit érdekes módon a kapu elött beindult és azóta egészen vasárnapig gond nélkül ment.

Ma vitte (vontatta) el a szerelő a verdát.

Ez egy 1999-es 1.4-es.

Annyit tudok,hogy nincs szikra a gyertyánál.

Kezdem azt érezni,hogy elektronikus gondok lesznek,mert a kilométer óra és a fordulatszám mérő is hol működik hol nem mint a mesében.

2015. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Keo82 válasza:

Kiderült nálam mi a hiba.

Gyújtáselosztó tönkre ment :(

2015. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is szóról szóra ugyan ez a problémám csak seat ibizánál, megoldódott a probléma?
2019. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!