Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell megállni a zebránál?

Mikor kell megállni a zebránál?

Figyelt kérdés

Tegnap az oktatóm leordította a fejem, hogy megálltam a zebránál, mert jobbról-balról többen várakoztak. Azt mondta, hogy tovább kellett volna mennem, mert senki nem lépett le. :S Nekem ez nem fér a fejembe.

De mi van, ha vizsgán megyek, arra számítok, hogy senki nem lép le, aztán meg mégis?

Miért nem lehet megállnom?


2009. nov. 14. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
üvolts vissza az oktatónak, mert ha már átkelési szándékát jelezte (nem kell lelépni), meg kell állni az új módosítás értelmében... más orsz.okban pl svájcban már ha csak áll, akkor is meg kellett állni 2 éve is, nem értem miért csak most vezették be itt
2009. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, vissza is kérdeztem, de azt mondta, hogy ilyen nincs... :S
2009. nov. 14. 09:00
 3/17 anonim ***** válasza:
én azt mondanám neki hogy akkor most lesz... ezért úgysem húz meg, nyugodtan állj meg... abból nincs gond ha valaki megáll, inkább mint hogy ne álljon meg, és elüssön valakit
2009. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Keress másik oktatót.
2009. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ez helyzet függő, én úgy tanultam (nov. elején vizsgáztam le forgalomból), hogy ugye zebra előtt mindenképp lassítani kell, ha a gyalogos várakozik, de közbe mondjuk telefonál v mit tom én, és a járdán áll, szóval látszik, hogy annyira nem égetően sürgeti az átkelést, akkor nem kell átengedni, illetve, ha a szemben jövő autó sem áll meg, és miatta amúgy sem tudna átmenni a zebrán. átengedni akkor kell, ha már a zebrán van, vagy nagyon át akar kelni és ebben csak te akadályoznád, szal a szembejövő autós is megállt neki.
2009. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nagyon megoszlanak a vélemények erről a dologról. Mindenesetre dobd ki az oktatódat, mert haveromat ezért nem engedték át vizsgán: a gyalogos pedig nem is egyértelmű szándékot mutatott az átkelésre, mert egy megálló mellett állt.
2009. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy gyalogoscsalogatásért még meg is húznak a vizsgán, mert feleslegesen tartom fel a forgalmat.
2009. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:S Ajjaj. Ez a zebra... ÁÁÁÁÁÁÁÁ Most már végképp nem tudom, mit csináljak.
2009. nov. 14. 13:54
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha lent van a lába a zebrán, akkor megállsz, ha nem akkor továbbmész. Ennyi.
2009. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak mi van akkor, ha már ott vagyok a zebránál közvetlenül, és akkor rakja le a lábát. Akkor már nem tudok megállni... :S
2009. nov. 14. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!