Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szerelő vagy autóvillamos...

Autó szerelő vagy autóvillamossági szerelő?

Figyelt kérdés
Nagy dilemma h melyik ágazatra menjek tudom h közel vannak egymáshoz de mégis 2 külön szakma.Édesapám autoszerelő ezért alapvető szerszámok műhely szerelő akna adott. Viszont az autovillamosság és számítógépek terén már nincsenek ilyen előnyeim besegítek neki rendszeresen és a barátaim autóit már én csinálgatom most fogok végezni informatikán 1 szak középbe utána mennék a szakmára mit javasoltok melyik legyen és miért?

2013. okt. 27. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
én a villamosságit javasolnám, a mechanikus alkatrészek szerelése nem nagy dolog, azt könnyű átlátni és megtanulni, a villamosság ezerszer bonyolultabb, és kelendőbb is a tudás, főleg, hogy nem a karburátoré a jövő, hanem az ilyen-olyan fedélzeti elektromos működtetőrendszereké :)
2013. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt magyarországon inkább a sima autószerelés javaslott. Hisz szar az élet, a fizetések alacsonyak, adók magasak. Inkább régi autókat látni, csak ritkán valami fullosat.


Gazdagok pedig márkaszervizbe hordják a kocsijukat.

2013. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van bejáratott szerelő vállalkozás, akkor csináld csak meg a szerelőt elsőre.

Attól közben tanulhatod a villamosságot, utána esetleg különbözetivel rövidebb idő alatt megcsinálhatod azt is.


Nincs olyan törvény, hogy csak az egyiket, legfeljebb a második szakmáért fizetsz valamennyit. Sőt, olyan törvény sincs, hogy aki levesz egy olajszűrőt az soha többet nem nyúlhat elektronikus diagnosztikai eszközhöz... :P

2013. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a villamosságit válaszd. Mivel a mai autókban elbaltázottul sok az elektronika, egyre nagyobb igény van a profi villamossági szerelőkre. Az autószerelést meg simán ellesed az öregedtől és már csak a kasznizást kell kitanulnod :) Ja, meg a piktorkodást :)
2013. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A mechanikai részét átlátom és mivel az első okj ingyen van ezért mind1 melyikre megyek először sajnos csak okj-és tanfolyamon van legalábbis én mindenhol azt találtam.

Vállalkozás nincs esetleg kis maszek kuncsaftok de azok akadnak bőven. Már csak azért lenne jobb az autoszerelő előbb mert azzal összetudnám szedni a pénzt a villamosságra mivel oda gépeket programokat kell venni kábeleket az autokhoz. Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 28. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:

#2

és szerinted a márkaszervizbe kik szerelik a gazdagok autóját? az igazgató?

2013. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!