Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus tulajok, ti hányas...

Ford Focus tulajok, ti hányas méretű gumiabroncsot használtok?

Figyelt kérdés

Nekem most 175/70 R14 van, de egyik ismerősöm azt ajánlotta, hogy (mivel télire kell váltsak) tegyek rá R15-t (elvileg kevesebbet is fog fogyasztani az autó amellett, h. jobban is néz ki). Milyen méretek jók még a Focus-ra?

Esetleg használtok-e (télen/nyáron) különböző méretű gumikat? Ha igen, miért?



2013. okt. 25. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Nem fog kevesebbet fogyasztani. Még jobban kinézni sem hiszem... Mivel kissebbnek fog látszódni a felni. A nagyobb gumi miatt. Viszont télen biztonságosabb nagyobbal közlekedni, nekem is nagyobb van fent, noha nem Focus-om van. Meg például jól tud jönni, ha a nagy hótól nem látsz meg időben egy durvább kátyút... Vagy járdaszigetet, padkát ha úgy tetszik.
2013. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem sem Focusom van (hanem Astrám de egy kategóriájú autó), de eltérő méretet használok télen/nyáron több okból is.

A nyári kerék 17"-os. Gyárilag ez volt az autón.

Télire 15"-os kerekeket vettem. Egyrészt jóval olcsóbb hozzá a felni, gumi is. Szinte azt mondhatjuk hogy fél árban van.

Másrészt télen szerintem jobb a ballonosabb, magasabb oldalfalú gumi. Pl pont az előbb említett behavazott úton láthatatlan kátyúk miatt.

2013. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, fogyasztásban nekem sincs különbség. Mért is lenne?! A kerékátmérő ugyan az. A szélességben van minimális eltérés. De ez fogyasztásban gyakorlatilag semmit nem jelent.
2013. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!