Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A lengéscsillapítókat párban...

A lengéscsillapítókat párban szokták/kell cserélni?

Figyelt kérdés

Jobb hátsó felem kicsit lentebb van, mint a bal. Elvittem a szerelőhöz, ahol azt mondták, hogy valószínű eltört a rugó, és hogy azt párban kell cserélni. Felemeltük levettük a kereket, de a rugónak semmi baja, azt mondták lengéscsillapító. Azt már elfelejtettem megkérdezni, hogy azt is párba szokás-e cserélni!

Menetteljesítményben nem érzek semmit problémát, nem kopog, és nem is hintázik a segge, szóval nem is értem....

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. okt. 20. 20:16
 1/5 anonim válasza:
nekünk mazda 3-ason most cseréltünk első lengéscsillapítót, és csak a jobboldalon... oka hogy csak egyet: ár... :D de nem is mondták hogy kettőt kéne vagy ilyesmi :D
2013. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lengéscsillapítótól nem ül le a hátulja, még ha gázos akkor sem! Valami gond lehet ott a rugóval, még ha nem is látszik rajta semmi.
2013. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, lengéscsillapítótól nem ülhet meg.

De azt is illik párban cserélni, mégpedig azért, mert az új és használt között nagyobb eltérés is lehet, ami miatt igen rossz lehet az úttartása. Gondolj bele, az egyik oldala már beállt, a másik még mindig ugrál.

2013. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Párban kéne, mivel mindkettő ugyanúgy használódik. Ha az egyiket kicseréled, de a másik még jó, az is egy kis idő múlva gatya lesz.
2013. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom elképzelni,ha öregebb kocsiról van szó,hogy az egyik rugó jobban elfáradt ,mint a másik,vagy a gólyalábnál kéne körülnézni.Lengéscsillapitó nem okoz ilyet.
2013. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!