Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet e marutiba klímát...

Lehet e marutiba klímát szerelni? És a 800ccm megnövelni 1000esre?

Figyelt kérdés
2008. júl. 6. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
MIndent lehet, csak kérdés, hogy megéri-e...
2008. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz egy 20 éves 1000 ccm-esre, 5 sebességesre tuningolt, klímás autód lepapírozva. Ráköltöttél a vételáron fölül még 500 000 Ft-ot! Akkor még mindig egy kicsi, légzsák, ABS, ütközéselnyelő zóna nélküli autód lesz! Megéri?

Itt van egy pár használt autó 1996-tól, 500 ezer alatt:

[link]

2008. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem 100 lóerő alatti autóba nem szabad klímát tenni. Rettentően visszafogja az autót és megemeli a fogyasztást.

Tényleg nem érné meg anyagilag sem, de szerintem technikailag sem lehetséges.

Motorcsere viszont megoldható, Suzuki motort olcsón kapsz, csak sok vele a papírmunka, meg újra kell vizsgáztatni.

Láttam tuningolt Marutit, kicsit vicces volt :-)

2008. júl. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag minden megoldható. A 800-as motor 1000-esre növelése viszont kissé átgondolatlan ötlet. Az élettartam jelentősen rövidül. Mivel a lökettérfogat az egynegyedével nő meg, sem a mozgó-forgó alkatrészek tömege, sem a motor teljesítménye, nyomatéka nem lesz ugyanakkora. Ez jobban terheli az alkatrészeket, hamarabb tönkremennek (nem csak a motoron belül, hanem az erőátvitelben is). És akkor ott van, hogy egy erősebb motor merevebb kasztnit, jobb futóművet és fékeket kíván meg... (a futóműtuning nem csak ültetésből és alufelniből áll)
2008. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!