Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen erősítőt vegyek az...

Milyen erősítőt vegyek az alábbiakra tekintve?

Figyelt kérdés

Lenne egy suzuki sedan 1.6-os swiftem és msot lett benne cserélve az aksi.

Friss aksival, egy iylen subládával: [link]

És 2 utasteri hangfallal (alap) miylen erősítőt vegyek?

[link]

Ez esetleg jó lenne?


SoS-ben kellene segítség mert most még van rá pénzem ;)



2013. okt. 16. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz a subhoz ez sok, volt 3 sal em 2 mar meghalt...

Amugy ez rohadt sok 250 W ossz er 12000, 4-5000 se adnek erte vegyel 1 stereot ami hidalhato, ezt a melyet 80W barmi kihajtja, a 2 alap hangszorot meg hagyd a radion, ha nem akarod kinyirni.

2013. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm, rendben! Akkor viszont most tanácstalan vagyok hogy hány wattosat kellene venni. Nagyon gondolkozom abban is hogy veszek mellé hangszórókat is! ötlet?
2013. okt. 17. 14:19
 3/5 Osynho ***** válasza:
Aktuális még?
2013. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aktuális még, igen :)
2013. nov. 12. 19:53
 5/5 Osynho ***** válasza:

Sal cuccokat kerülni kell! Sajnos silány minőségűek.


Tudom, az szokott lenni az érv, hogy jó lesz az, csak szóljon valami, nem akarom lebontani az autót, stb, stb. Csak ez nem ilyen egyszerű. Egyszerűen nem jók a sal hifi komponensek (illetve ritka a jó, így pontosítok, mielőtt meglincselnek sokan :D ). Végigjártam én is a kérdést, volt sal hangszóróm, erősítőm és áldom a napot, amikor túladtam rajtuk :D


Amennyiben olcsón akarod megúszni, használtan kell nézni valami értelmeset. Halott a hifi piac, olyan áron hozzá lehet jutni tényleg jó dolgokhoz, hogy néha magam is csodálkozok. :)


Az első hozzászólóra reagálva:


"Ahhoz a subhoz ez sok, volt 3 sal em 2 mar meghalt... "


Ez nem így működik. Az erősítő annyira terheli, amennyire feltekered a gain-t. Az erőtartalék az jó dolog. Hogy tönkrement az két dolgot jelen: user error az első. Tehát nem megfelelő beállítások, túlterhelés, stb. A másik a gagyi minőségű komponensek, ami ugye sal esetében adott. :D


" 2 alap hangszorot meg hagyd a radion, ha nem akarod kinyirni."


Ez is butaság. Rendes hanghoz el kell felejteni a fejegység hoki erősítőjét. Gyenge és rossz minőségű. És megint ott tartunk, hogy egy erősítő megöli a hangszórókat. Nem! A felhasználó öli meg, ha túlterheli. Sőt, pont ellenkezőleg! A szükségesnél gyengébb és ezért túlterhelt erősítő sokkal hamarabb öli meg a hangszórót!!! Tehát ha valaki egy fejre ráköti a jó kis sal oválokat, stb, majd szépen felnyomja a loudness-t, mélykiemelést (hiszen nincs mélye, de mitől is lenne), majd jól rátolja a hangerőt (mert halk, mitől lenne hangos...) akkor szegény erősítő torz, négyszög jelet fog küldeni a hangszóróknak, amelyek szépen leégnek.


Nem tudom mik az igényeid, mennyit szánsz a dologra, de főleg egy sedan autóban nehéz kérdés a sub. Az a sal nem egy jó hangszóró. Egy 25-ös hallottam, nem győzött meg, nekem egy 30cm-es bandpass sal-om volt, hááát, erősen felejtős kategória. Először persze olcsónak tűnik a 8-9ezres árával, de erre azt tudom mondani, hogy 10-15 között olyan ládát kapsz használtan, amit ha egyszer meghallasz, tűzre dobod a sal-t. :) Ne érts félre, nem leszólni akarom a motyódat, csak ez az igazság.


Most akkor van 2 hangszóród a kocsiban + ez a mélyed? Pontosan milyenek? Az alap felállás egy komponens szett előre, amihez jön egy sub, mindezt egy 4 csatornás erősítőről hajtva. 2 csatorna a komponens hangszórót hajtja, a másik kettő hidalva meg a mélyet.

2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!