Miert parasodik ennyire az ablak esos idoben?
Lehet oka bőven, de néhány:
-bekapcsolt belső keringetés (nem tud távozni a pára)
-pollenszűrő (eltömődött, vizes)
-vizes/nedves kárpitok (pl. tömítetlenségek miatt befolyik az eső valahol, neadjisten lyuk van a kocsi alján és onnan kapja a vizet)
-lyukas fűtőradiátor (szintén kifolyik belőle a folyadék, elpárologva meg ugye kicsapódik az üvegre - bár ezt valószínűleg éreznéd és látnád)
Nekem is ez volt a problémám, de miután a klíma pollenszűrőjét kicseréltem, azóta megszűnt a párásodás!
Lehet mástól is, esetleg az utastérbe valahol bejut a víz,pára.
Belső párásítást úgy kell végezni, hogy indítás után hidegre állítod a fűtés kart, ventilátor max állásban, a terelő pedig a párásító vagy szélvédő állásban. A hatékonyság fokozása érdekében a középső rostélyokat el is zárhatod. 1-2 perc alatt lemegy a pára a szélvédőről és az oldal ablakokról.
Ha meleg levegőt engedsz rá, tovább fog párásodni!
ha belső kerngésen van, szintén nem párátlanít!
Ha mindez nem segít, akkor el lehet tömődve, koszolódva a pollenszűrő, ha van olyanod.
A nagyon erős párásodásnak lehet az oka az is, hogy kintről bejut a nedves levegő egy rossz tömítésen, de a fent leírt módszer leszedi a párát ez esetben is.
Az utolsó válaszoló nem jól tudja a fizikát.
A meleg levegő páratartalma csapódik le a hideg ablakra, pont úgy mint a forró gőz, ami hideg környezetben folyékony halmazállapotúvá kondenzálódik. Így működik a gőzgép is.
Tehát párátlanításhoz hideg levegő alkalmas.
#6
Jah, hideg levegő kell... azért fúj a hajszárító is meleget! Öcsém minek okoskodsz ha fogalmad nincs róla...
Nyilván azért csapódik le a pára a HIDEG ablakon, mert HIDEG, -> tehát elvonja a meleget a levegőtől -> tehát lehűl a levegő -> a hideg levegő pedig kevesebb vizet tud magában tartani -> tehát kicsapódik a pára belőle, ha felmelegíted a levegőt, és magát a hideg üveget, a levegő újra felmelegszik -> tehát több vizet tud felvenni, és eltűnik a pára, mivel az anyagok célja mindig az, hogy a lehető legtöbb energiája legyen, márpedig a légnemű víznek több energiája van mint a folyadéknak. Ugyanígy működik a hajszárító, és az asztalosipari fa anyagokat is így szárítják, fizika... esetleg adjak képletet is, hogy mennyivel több vizet képes "magába szívni" a melegebb levegő?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!