Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Izzó csere autóban. Kicsi...

Izzó csere autóban. Kicsi segitség kell pls?

Figyelt kérdés
az van h a gyári 55w izzókat elöl ki akarom cserélni. vettem is Dectane X.evolution 100w izzókat. a behejezés megy mert mind2 H1 de mikor berakom az újat akkor enyhén de érezni egy kis "elektromos szagot". most akkor a reléket is ki kéne cserélni nagyobbra ha a százas izzót akarom használni ? biztosíték csere nagyobbra kellhet ?

2013. okt. 9. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább azért aggódnék, hogy a foncsort ne olvassza meg a nagyobb teljesítményű izzó.

Nem valami speckó vakító fehér-lilás fényű izzóról van szó? Mert az simán sugározhat UV-ban is ami okoz ózon-szagot. Persze az Uv sem tesz jót a fényszórónak.

2013. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az "elektromos szag" abból származik, hogy a 100 W-os izzó áramfelvétele majd' kétszer nagyobb, mint a gyári 55-ösé. A gyári vezetékeket, csatlakozókat a gyári áramfelvételre és az ezzel járó melegedésre tervezték, a nagyobb áramtól túlmelegszenek és jó büdösek.

A relék még lehet, hogy bírnák is az igénybevételt, általában nem azok jelentik a szűk keresztmetszetet. A biztosítékok viszont nem mindig tudnak a gyárinál kétszer nagyobb áramot átengedni. Éppen ezért az ilyen jellegű fényerőnövelésnél általában azzal szoktuk kezdeni, hogy megnézzük, milyen értékű a gyári biztosíték és ha kell, nagyobbra cseréljük. Ezt a relénél is érdemes eljátszani, bár, mint írtam, azzal ritkán van gond. Illetve a vezetékkötéseket is érdemes górcső alá venni: a lógó, oxidos saruknál még jobban melegszik a csatlakozó és az annak idején "jó az úgy" címszó alatt szárazon, ónozás nélkül összesodort vezetékek is csak rontják a helyzetet.

Mondjuk az már más kérdés, hogy okos ember nem használ a szabványosnál nagyobb teljesítményű "vallató" halogénizzót, ha egyszer jobb megoldások is vannak, de én nem érthetek a divathoz.

2013. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

és a jobb megoldások alatt mit értesz ? nem divatból rakom a nagyobb égőket bele hanem mert az 55w mellett éjjel nem sokat látok. vettem bele múltkor másik 55w hella izzókat de az se sokkal jobb mint mai eddig benne volt. éjjel amugy is halványabban látok mindent mint nappal és kellene vmi ami jobban megvilágítja az utat mert látni látok éppen mellette amit kell de ha jön egy szembejövő autó esetleg nagyobb fényű kamion akkor utána még megyek vagy 150 métert mire rendesen látom az utat.

anyám Merciében hasonló izzó van mint amit most vettem és ha azzal vezetek éjjel akkor látok mindent rendesen.

2013. okt. 9. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól be van állítva a fényszóród? Az is okozhatja.

Esetleg lehet kapni emelt fényű (de 55W-os) izzókat. Pl GE Megalight Ultra, Osram Nightbraker Plus...

2013. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!