Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből tudom, ha cserélni...

Miből tudom, ha cserélni kellene az ablaktörlő lapátokat?

Figyelt kérdés
Már 3 éve ugyan az van az autón. Mechanikai sérülések szemre nincsenek a gumin. Mikor kell cserélni? Nem olcsó, kb 10.000Ft a pár olcsóbb helyeken is a gyáriból. Így ha jó még ez, nem cserélném, de spórolni sem ezen akarok.
2013. okt. 5. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt veszed észre, hogy szívesebben nézel ki az oldalablakon mint a szélvédőn. :))
2013. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már csíkoz, hártyáz, nem töröl rendesen. Azt mondják, ildomos évente egyszer (általában ősszel) lecserélni, de nekem is most lesz három éves amit vettem rá. Kábé mostanra vált csereéretté (noname, 4000 Ft körül volt a pár).
2013. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi. A múlt heti intenzív esőben vettem észre, hogy mintha lenne egy hártya utána. Olyan mintha zsíros lenne az üveg. De amikor elállt az eső és a menetszél kicsit felszárítja, kristály tiszta az üveg.

Én maradok a gyári mellett. Esetleg nézegettem, hogy a Hella cég is gyárt ablaktörlő lapátokat az autómhoz. Az sem lehet annyira gagyi és árban fel a gyárinak.

2013. okt. 5. 12:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ablaktörlő vagy töröl vagy nem. Semmiféle műszaki, szerkezeti, biztonsági vagy bármilyen más károsodást nem okoz, ha nem jó, vagy nem márkás. Legfeljebb összekaristolja a szélvédőt, ha szárazon használod, de azt meg a legdrágább ablaktörlőgumi is megteszi, ha szárazon van járatva. Ezért nem látom értelmét annak, hogy márkás legyen az ablaktörlőgumi. Persze, ez csak magánvélemény, ettől függetlenül mindenki azt vesz az autójára, amit akar :)
2013. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hártyázni akkor szokott, ha a gumi nem feszül rá teljesen a szélvédőre, hanem a kettő között marad egy pár tized, vagy pár század mm-es rés. Ez általában tipikusan öreg guminál fordul elő, ami az idők folyamán már megkeményedett, így nem teljesen flexibilis már, nem simul rá maradéktalanul a szélvédőre. Az ilyen ablaktörlőn szerkezeti elváltozás nem látszik szabad szemmel, mert nincs még megrepedezve, vagy elgörbülve, de már nem tudja 100%-osan ellátni a funkcióját.
2013. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak sima gumit veszek bele, félévente. Megvan a pár 700ft-ból és tökéletesen töröl. Szerintem is csak pénzkidobás több ezerért újat venni. Ha jó a mechanika, márpedig a márkásabbak általában jók, érdemes profil szerint csak a gumit megvenni és házilag kicserélni.
2013. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hátsóval én is ezt csináltam, mert abból simán ki lehetett húzni. De egy ilyenben hogy cseréled ki? [link]
2013. okt. 5. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én is ilyet vettem 4-ért. Kuka, mehet rá az új.
2013. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megveszed a méregdrágát,aztán télen egy párszor megtörölteted vele a jeges ablakot,vagy a ráfagyott havat,már onnantól kezdve akár a felére is csökkenhet a törlési képessége. Mivel vékony és puha a törlőél,könnyen károsodik. Én azt mondom,most vegyél rá egy közepes árfekvésűt ami kibírja tavaszig,aztán cseréld le. Én 2000 Ft környékén szoktam venni egy párat,tavasszal a téli körülmények,ősszel a nyári por miatt ( És persze a hőség is kicsinálja) cserélem le őket. Igaz,ez így kb. 12 ezer forint körülre rúg,ami a Te intervallumodhoz viszonyítva szintén 3 év,de félévente új ablaktörlő van az autón.
2013. okt. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!