Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsont mennyire nehéz szereln...

Simsont mennyire nehéz szerelni ha 0 tapasztalatom van?

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha 0 tapasztalatod van ,tehát nem tudod mi micsoda, nem tudod mi okozhatja a hibát, akkor hogy tudnád megjavítani? Felesleges kérdés, nyilvánvaló ha nem tudsz kínaiul nem fogsz tudni tolmácsolni sem...

Olvasgass neten leírásokat, tanuld meg miből áll a gyújtásrendszere, miből áll a karburátor, a kuplung, elég könnyű megtanulni, a simson nem egy bonyolult szerkezet.

2013. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor nehéz lesz.

De vannak aki sokat szétszedtek és sokat össze is raktak. Ez még nem azt jelenti hogy értenek hozzá. Bár ők azt hiszik.. Igen összerakják és működik is csak csörög, csattog, nehezen pörög föl, akadva lehet váltani stb stb.


Ha valami működik és szétszedem majd összerakom az nem hozzáértés.

Ha valami rossz és azt megcsinálni az a valami.

2013. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Simsont könnyű szerelni. Jól hozzáférhetőek az alkatrészei, szögegyszerű felépítésű motor, nincs agyonbonyolítva. Neten találsz ezer és egy szervizkönyvet mindenféle fajta forma Simsonhoz. Nem bonyolult, meg lehet tanulni a bütykölését, ha van egy kis műszaki érzéked, akkor menni fog. Egy idő után.
2013. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
Ha 0 tapasztalatod van és bele szeretnél jobban látni a szerelésbe akkor egy simson megfelel a célnak. De akár egy olcsóbb motor is, mint a riga, komar stb.
2013. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a hiba nagyságától is függ.Egy karbi tisztítás nem nagy cucc,de semmi tapasztalat nélkül egy főtengelycsapágy vagy egy dugó csere is elég nehézkes lehet.Mellesleg nincs abba semmi,sőt én sokat tanultam és még mindig rengeteget tanulok fatertól ha szerelünk,vagy épp fordítva.:) Kérj segítséget!
2013. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 - ja, nem nagy dolog szétkapni és összedobni a karbit, mert csak pár alkatrész. Legfeljebb utána nem tudja beállítani... :D


Kétüteműt szerelni nem komplikált, mert maga a motor sem az: nincsenek szelepek, se vezérmű, se olajszivattyú. Viszont ha a néhány alkatrész közül valami nem oké, akkor hamar csinál olyat, hogy nem hajlandó elindulni vagy minden előzmény nélkül megáll. Szóval alaposnak és pontosnak kell lenni.

2013. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi majd lesz tapasztalat. Senki nem úgy születik hogy ért hozzá. Kezdetnek informálódj forumozz nézzél simsonszerelős vidiket meg kérdezz kérdezz kérdezz.

Amúgy nem egy bonyolult gépezetegy simson. Nyilván nulla tapasztalattal nem tudod mi miért jó vagy miért nem. De ha simsonolsz és nem adod fel akkor szerelhetsz jó sokat ha akarsz ha nem. Régebbi kismotorokkal mindíg van valami nyavaja. De legalább olcsó meg buli.

2013. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha igazán profi akarsz lenni gyújtás téren, akkor S50-est veszel, garantáltan 1 hétnél tovább nem fog működni javítás után, és nem 1x fogod hazatolni... Elég vicces sztori volt részemről, szomszéd faluba mentem át, kb 10 km, odafelé hibátlan, indulok haza, pöccre indul, tökéletesen megy, visszafelé féltávig hibátlan, menet közben hazafelé, kb 50-el jövök az egyenesben, egyszer csak se kép se hang megáll, mintha elfordítottam volna a kulcsot... rugdosom, tolom, egyetlen pöffenést nem produkált... kiszedem a gyertyát, nincs szikra... leszedem a deknit, megszakítás, vezetékek, csatlakozások mind rendben... hazatolom, néha útközben még próbálgatom beindítani, semmi eredmény... otthon rárúgok és pöccre indul, elmegyek motorozni vele helyben, szintén semmi hiba, utána 1 hét rendszeres használat, hosszas gyötrés, tesztelés után sincs semmi hiba, aztán egyszer csak megint megáll, nincs szikra... ki érti ezt? végül MINDENT kicseréltem a gyújtásban, az utolsó vezetékig, a lendkereket kivéve, és ezek után is néha gondolt egyet és megszűnt a szikra, aztán mintha mi sem történt volna, ment tovább pár óra után... kidobtam a jó büdös francba azt a blokkot, és vettem egy S51-est, abba babetta gyújtást, azóta -20-ban is pöccre indul, és soha nem áll meg...
2013. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha èrdekel a simson szerelès akkor próbáld meg megszerelni ès ha nem sikerül majd elviszed szerelőhöz , èn is kezdő vagyok van hogy egy dolgot rosszul rakok össze de utána összerakom mègegyszer ès akkor már működni fog . ja ès amikor már másodszorra rakod össze akkor már teljesen èrted hogy mi milyèrt van úgy ahogy van . szerintem nem olyan nehèz . hogyha me g elakadsz akkor meg feljössz a netre ès itt minden fentvan :)
2013. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!