Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai autókkal is az lesz...

A mai autókkal is az lesz hogy ahogy telik az idő, elértéktelenedik?

Figyelt kérdés

Szóval azt mondják, hogy régen egy X típusú autó nagyon nagy dolognak számított. Ha valakinek olyanja volt, az nagy ember volt.

De ugye manapság, eltelt X év, már vannak jobb autók, kiment, elöregedett, stb.

Persze ma is vannak olyan autók, amik sokat érnek, régi Ferrari, Amerikai autók, ilyesmik, azok mai is nagyon drágák, de az "átlagosabb" autók amik X éve voltak nagyon drágák, azok mamár nem.

Szóval a kérdésem: A mai autókra is ez a sors vár? Az átlag autókra? A mai 9-10 milliós(tudom, mamár ez nem sok pénz, de azért ha lehet autót kapni 2-3 millióért akkor soknak számít) azutók, mondjuk 10-15 év múlva is ilyen "vacakok" lesznek?

Ez mindig így megy?



2013. szept. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyedül a luxus autók és amikből kevés van érnek maximum sokat később is. még egy sima 7es bmw se ér 15 évesen 1 millánál többet, hiába volt újonnan 30. Egyébként magyarországon a 9-10 milliós autó szerintem igenis nagy pénz.
2013. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért mit gondoltál.

Sőt azt kell hogy mondjam még értéktelenebbek lesznek mint a régik. Ennek oka többek között az hogy a régi autókba azért benne volt az agyag. Nézd meg például a Ladákat Volvókat. 40 év eltelte után is működnek napi használatba vannak A mostani autókat meg telivágják elektronikával ilyen olyan kompjúter vezérlésekkel hogy korszerűbbeknek tűnjenek.

Az autógyártó a gyári szervizekkel oda láncolja magához a vásárlót mert a sok számítógépes szenzort kütyüt programot csak egy gyári méregdrága szervízháttérrel felszerelt műhely tudja megcsinálni. És emiatt értéktelenedik az idő telésével a (mostani autók ára)

Ahogy öregszenek egyre értéktelenebbek lesznek mert az alkatrészek futásidelye is silányabb de drága. Oly mértékbe drága hogy egy motor felújítás egy 2010 es autónál több mint az autó felének az ára. Ezáltal rákényszerít az autóipar hogy vegyél pár év után inkább újat.

Én egy 17 éves Luxus BMW vel járok amit 300ezerért szereztem. Ebbe is érzem már ezt az üzletpolitikát mert nincs olyan anyagból gyártva mint a 33 éves cápa BMW-m volt. De azon is elgondolkodom hogy ezekkel az autókkal annk idelyén politikusok pilóták komoly üzletemberek jártak. Akkor milyen élettartama és minősége lehet egy mostani autónak. Szerinted meg fogják érni akár csak a 20 éves kort a mai autók?

Nos ezért értéktelenednek el hamar az új kocsik.

2013. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy 10 milliós kocsit, amint elhoztad a szalonból, már csak 9 milliót ér, utána pedig főleg az első években drasztikusan csökken az értéke. Éppen ezért óriási luxus új autót venni.
2013. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2:

Én a 90-es évek autóiról is azt gondoltam, hogy 10 év után mind megy a kukába, mindezt a korábbi, 80-as évekbeli kocsikkal összevetve, aztán mégis elég sok fut belőlük.

2013. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen, minden elértéktelenedik.


Nagyon kevés kivétel van ez alól; pl ötven évvel ezelőtt gyártott, de teljesen restaurált autó értéke sokszorosára nő.


Ellenben simán vehetsz Ferrarit vagy Lamborghinit 500e alatt. Persze ezek már minden sebből véreznek.

2013. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A8-as fullextra Audikat dobálnak néhány 100ezerért ,ez lesz a sorsa a mostani új luxuskocsiknak is. Méregdrága minden alkatrész hozzájuk és speciális szerszámok szoftverek kellenek a javításukhoz ami minden javítást több száz ezres tétellé nagyít.

Egy 90es évekbeli átlag kocsit egy alap szerszámkészlettel otthon megbütykölsz, de egy mait amiben már több a processzor mint egy marsjáróban ott hozzá se tudsz szagolni ,mindenért pengethetsz keményen a kasszánál.

2013. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azér a 2. válaszadó 17 éves luxus bmw kijelentése nagyonnagyon tulzó, egyrészt a bmw prémium márka, másrészt 17 éves autó közelebb van a kalap hugyhoz mint a luxushoz
2013. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!