Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó "átalakításnál" új...

Autó "átalakításnál" új forgalmit kell csináltatni, hogy be legyen jegyezve a tunning?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy elég szigorúan veszik az autók átalakítását.Nos,tavaszra én is tervezek ablaksötétítést,ültetést,persze szabályosan,megengedett mértékben.A kérdésem az volna,hogy ezt hogyan jegyzik fel a forgalmiba?Újat kell csináltatni,vagy mi?
2013. szept. 21. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván újat kell csináltatni, de az lesz a legkisebb költség, hidd el.
2013. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én arra tippelek, hogy azokat az átalakításokat, amik még beleférnek a 6/1990 Köhém rendelet soraiba, azokat nem kell bejegyezni. Ilyen az ablaksötétítés is, meg van szabva, hogy melyiket lehet és milyen fényáteresztő képességgel, mást nem lehet, sehogy.


Az ültetéssel és hasonló nyalánkságokkal az a probléma, hogy azok már szerintem a szabályban előírtaktól eltérő mértékű beavatkozás, amit normál utcai autóba nem nagyon fogsz tudni belepapírozni. Bár lehet átalakítási engedéllyel megoldható, de valahol olyat olvastam, hogy már ehhez is gyártói jóváhagyás kell,ha ez megvan, akkor no problem, ha nincs, akkor nem engedélyezik az átalakítást.


A végén marad az MNASZ gépkönyves versenyautó, a maga összes előnyével és hátrányával. :)


( nem hiszem, hogy egy ültetésért amúgy bárki is szólna )

2013. szept. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!