Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetétet cseréltek,5000km-t...

Fékbetétet cseréltek,5000km-t megtettem azóta. Csere óta folyamatosan csikorognak fékezés közben. Ez bajt jelent? (Mintex fékbetét)

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent csak zavaró. Ha nem tetszik tegyél bele más fajtát.
2013. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár normális is lehet: vannak betétek, amik minden erőlködés ellenére borzalmas hangokat adnak ki. Vigasztaljon, hogy ha egy fékbetét csikorog, akkor általában fog is, mert csikorgásnál biztosan súrlódik.

Egyébként meg akkor szokott ilyesmi történni, ha a betétcserénél sikerül elhagyni a kis fémlemezt, ami a betét és a féknyereg támasztóvillája közé kell (értelemszerűen tárcsaféknél). Ilyenkor a fék fog, nincs semmi baja, de a betét rémes hangokat ad ki: ha olyanja van, zörög, fékezésnél meg néha csikorog.

2013. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ugyanígy jártam a 2006-os ford focus-ommal. Fékbetét csere után durván nyikorgott.

Végül vettem egy másik jobb minőségű fékbetétet azt a régi nyikorgót, meg harmad áron eladtam.

Azóta szépen csendesen müxik a kocsim és ügyelek arra, hogy jobb minőségű fékbetétet vásároljak.

2013. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!