Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gumiabroncsokrol hgy lehet...

A gumiabroncsokrol hgy lehet megállapítani hogy puha vagy kemény keverékű?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget írtam hogy puha vagy kemény keverékű. Létezik ilyen a normál utcai autókhoz való gumik között is vagy csak a forma 1-ben van ilyen?
2009. okt. 28. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megnézed az abroncsot sok minden rá van írva, többek között ez is.
2009. okt. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A F-1 ben van ilyen. Utcaiban van téli, nyári és 4 évszakos.

Ezek más és más keverékűek. Pl. a téli gumi hidegben optimális tapadást biztosít, a mintája nagyobb-alkalmasabb hogy megtapadjon a havas, síkos úton. Melegben viszont felpuhul és nyúlóssá válik a meleg aszfalton. Ettől csúszhat a kocsi és gyorsan "megeszi" a gumikat.

A nyári gumiból is több féle van. Van, ami száraz úton, van ami esőben teljesít jobban. Ez a mintájától függ leginkább. A 4 évszakos egyik évszakban sem túl jó választás. Ezt inkább csak rövid távon és ritkán használt autóra érdemes megvenni. Szerintem.

2009. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előző válaszadónak. De én annyira különbséget nem érzek. Én nyári gumival járok télen.Ha olyan nagyon kemény tél van akkor meg tök felesleges a téli gumi is, akkor már inkább hólánc kell..:)
2009. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!