Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műanyag lökhárító festésnek...

Műanyag lökhárító festésnek mi a menete?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy opel astra g-t és az első és hátsó lökhárítón vannak olyan részek amik sima ezüst festékkel lettek lefújva,és ez nagyon ronda.Nem az egészet szeretném lefújni,csak ezeket a részeket kijavítani.
2013. aug. 3. 12:00
 1/7 Sinead ***** válasza:

El fognak ütni a fújt és a gyári részek, ajánlott az egészet lecsiszolni és telibefújni. 20-30 ezerből megvan darabja, és szép is.


Ha nincs keret, akkor a ronda részt megcsiszolod, és valami nagyon hasonló festékkel lefújod egy kis átmenettel a gyáriba.

2013. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megvan a gyári színű festék és lakk.Ha felpolírozom az egészet akkor is elüt?
2013. aug. 3. 12:08
 3/7 Sinead ***** válasza:
Meg lehet próbálni, aki nem tudja hogy mit kell nézni, nem fog feltűnni neki.
2013. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor te kérdezted tegnap a Z157-es festéket?!


Ha már le van festve, akkor le kell csiszolni egyenletesen. Elég nagy munka.... különben nem lesz szép a felület.

Ha ez megvan, por és zsírtalanítás után a festékkel kb 30 cm távolságból lefújod a sprayvel. Lehetőleg zárt helyen csináld, hogy por, bogarak, stb ne hulljon bele!

Száradás után (a flakonon lévő felirat szerint elég neki fél óra 20 fokon), újból lefújod a festékkel. Se túl kevéssel, se túl sokkal mert akkor megfolyik.

2-3 rétegben célszerű fújni.

Utána ugyan ez a lakkal is amíg szép fényes homogén felületet kapsz.


Vagy veszel új lökhárítót, ami gyárilag alapozva van, csak színre kell fújni a fenti módon, így nem kell csiszolgatnod.


Vagy elviszed egy fényezőhöz és lefújatod.


A 200ml-es festék+lakk kb 1 négyzetméter felületre elég, tehát a két lökhárítóhoz valószínűleg kevés lesz.


Én azért festettem magam, mert csak egy pár négyzetcentis kis műanyag elemet kellett lefújni, ami nem is túl feltűnő helyen van. Több fényezőnél is érdeklődtem, de ez a kis bisz-b*sz (ez trágár kifejezés az oldal szerint...) is ugyan úgy egy elemnek számít a fényezőknél, mint mondjuk egy komplett lökhárító. Így 15.000 Ft körüli összeget mondtak rá mindenhol.

Ez az én esetemben átszámítva 1,5 millió forint/négyzetméter árnak felelt volna meg. Erre mondtam, hogy ne nem, akkor megcsinálom inkább magam!

2013. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen én kérdeztem.Elmentem a Cromaxhoz és van nekik.

Csak egy két helyen van összefújkálva úgyhogy elég lesz.

Milyen csiszolópapírt használjak?

2013. aug. 3. 14:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és alapozni nem kéne?
2013. aug. 3. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak egy-két helyen és nem nagy felületen, akkor lehet hogy érdemes vele foglalkozni.


Alapozni? Hát ezt nem tudom. De gondolom elég csak a gyári alapozó rétegig lecsiszolni.


A csiszolást én valami finomabb csiszolópapírral kezdeném, aztán a végén polírpapír, hogy nem maradjon karcos.


Ja, közben megnéztem a festéket, amit én vettem. Javítanom kell magamat, mert csak 150 ml-es a flakon. Rosszul emlékeztem. De a kérdés szempontjából lényegtelen.

2013. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!