Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.2-esről vélemény?

Opel Astra G 1.2-esről vélemény?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok, szemezek az 1.2-es G-s Astrákkal, de volt, aki azt mondta, hogy nem igazán bírja a kasztnija súlyát, ahhoz gyenge a motorja. Az 1.4-es motorral meg az a baj, hogy már nagyobb árkategória. 10 éves autót szeretnék max és lehetőleg 100 000 km alatt, 750 000 körüli árban.

2013. aug. 1. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 16 szelepes Z12XE motorost keresd, mert a korábbi 1.2-es az 10LE-vel gyengébb. Elbírja a kasztnija súlyát, nyilván nem gyorsulásra való, de használható és szerethető. Szerintem próbálj ki egyet, hogy megfelel-e az igényeidnek, nem baj ha van még veled valaki, mert észrevenni a különbséget ha egyedül vezeted vagy 4 személlyel. A 10 éves autónál a 100ezer alatti km ne legyen cél, mert nem tudhatod, hogy állítva volt-e az óra. Én 4 évesen vettem 103ezer km-rel, amiért páran lehülyéztek,de teljesen jó állapotban volt, a belseje is újszerű, 5 év után szinte csak kopó alkatrészeket kellett cserélni (fékek,gumik,olaj,ablaktörlő,szűrők...).
2013. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
gyenge. 1.6-os sem iszik sokkal többet, de legalább nem dodgem amivel gyorsulni se lehet, ha előzni akarsz.
2013. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: az 1.2-es vezérmű láncos, ami miatt hangosabb lehet a motor, mint az 1.4-es, viszont a lánc nem szakad el, csak hangosodik, ha csereérett. Vásárlás után ezt egyébként is érdemes cserélni és akkor biztosan tudod, hogy mikor lett cserélve
2013. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sinead ***** válasza:
Nekem Corsában van z12xep, 16 szelep, 80 ló. Ebbe elég szerintem.
2013. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Astra G kombink van 11 éves, 1.2es, 75le


nem a legerősebb, de azért húz, szóval az, hogy 'nem bírja a kasztni súlyát' az butaság, mi anno Horvátba mentünk 4en, full tele csomagtartóval, és csak az emelkedőn szenvedett, ami annyit jelent h autópályán erős emelkedőn mikor nem volt lendület, akkor 100-110 körül ment csak


esetleg még állóhelyzetből magasabb emelkedőkkel lehet gondja, főleg kettesből hármasba váltásnál esik vissza a fordulat, de arra meg megoldás, hogy ott jobban ki kell húzni a kettest :)



szóval nem leszel ezzel az utak királya, de előzni is lehet vele stb :D

2013. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
fater ilyennel tolja le autópályán 150nél a belső sávban maradókat :D szóval nem rossz az
2016. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
egy hulladék sztem... 2 éve hajtom, még mielőtt valaki kiokítana... a fogyasztása borzasztó, az 1.6 eszik ennyit, illetve autópályán fele ennyit úgy hogy nem pörög szét... az eco motor meg zabálja az olajat.. illetve ottvan még a szemétláda egr szelep téma is.... nulla ez az autó igy.... es akkor magáról az astra g ről még nem is írtam ami csörög, zörög,röfög, bármire képes a gagyi műanyag ami bennevan...
2017. ápr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!